در همایش گرامیداشت هفته محیط زیست در منطقه ۹ مطرح شد؛

کاهش مصرف پلاستیک در 5 میدان میوه تره و بار و 5 شعبه شهروند، به زودی

کاهش مصرف پلاستیک در 5 میدان میوه تره و بار و 5 شعبه شهروند، به زودی به گزارش گل سپید، مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به این که امروز موضوع پلاستیک یک دغدغه جهانی است، اظهار داشت: در موضوع مدیریت و کاهش مصرف پلاستیک اتحاد دولت مردان در سیاست گذاری، مشارکت بخش خصوصی و شهروندان در خصوص ضرورت کاهش مصرف را نیازمندیم.


به گزارش گل سپید به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران؛ "حلیا سادات حسینی" در همایش گرامیداشت هفته محیط زیست که بامداد امروز به میزبانی منطقه ۹ برگزار گردید، با اعلان اینکه متاسفانه نخستین میزان تولید پسماند در شهر تهران مربوط به پلاستیک است اشاره کرد: گرچه ما خادمان شهروندان در شهرداری تهران هستیم اما این مهم بار هزینه ای بسیار زیادی را برای شهرداری تهران در پی داشته در صورتیکه اساسا هزینه ای که صرف مدیریت پسماند پلاستیک می شود را می توان به موارد دیگر که بر کیفیت خدمات رسانی شهروندان اثرگذاری بیشتری داشته باشد اختصاص داد.
حسینی به استراتژی مدیریت پسماندهای پلاستکی اشاره نمود و اظهار داشت: کاهش در مبداء، استفاده مجدد بازیافت پلاستیک و بازیافت شیمیایی همچون مواردی است که در این استراتژی مورد توجه است اما آیا ما در گام نخست که همان کاهش در مبداء است به درستی عمل کرده و موفق بوده ایم؟ اگر پاسخ این سوال منفی است نشان دهنده آنست که مشارکت شهروندان را دراین زمینه نداشته ایم و می طلبد همت مضاعفی در راه آگاه سازی شهروندان و همراه کردن آنها از طرف شهرداری و سازمان های ذینفع صورت پذیرد.
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران به عمر مفید دو تا سه بار مصرف یک کیسه پلاستیکی در زندگی روزمره ما شهروندان اشاره نمود و اظهار داشت: که در فناوریهای جدید ما کیسه های زیست تخریب پذیری داریم که در مجاورت قارچ های مخصوص به خود اگر قرار بگیرند طی حدودا ۵ ماه به چرخه طبیعت بازمی گردند.
حسینی در ادامه از اجرای طرح کاهش مصرف پلاستیک در میادین میوه و تره بار و فروشگاه شهروند از پایان خرداد ماه تا پایان تیرماه آگاهی داد و اظهار داشت: بر این اساس این طرح در ۵ میدان میوه و تره بار و ۵ فروشگاه شهروند در سطح شهر تهران عملیاتی خواهد شد.
منبع:

1402/03/22
08:12:38
5.0 / 5
408
تگهای خبر: پلاستیك , خدمات , دما , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه