مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری

مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری در این مقاله از موسسه کارت سبز، می خواهیم به معرفی کامل لاتاری گرین کارت آمریکا، نحوه برگزاری، شرایط و جوانب مختلف آن بپردازیم.


احتمالا بارها در مورد لاتاری گرین کارت آمریکا اخبار ضد و نقیضی شنیده اید. اما تاکنون در مورد این برنامه و نحوه برگزاری آن اطلاعات دقیقی کسب نکرده اید. متاسفانه بسیاری از افراد تصورات اشتباهی در مورد لاتاری دارند. به همین دلیل باعث می شود که نتوانند نگرش درستی به این قضیه داشته باشند. در این مقاله از موسسه کارت سبز، می خواهیم به معرفی کامل لاتاری گرین کارت آمریکا، نحوه برگزاری، شرایط و جوانب مختلف آن بپردازیم. این گونه می توانید دقیق ترین و اطلاعات را در مورد این برنامه قرعه کشی کسب کنید.

لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

لاتاری گرین کارت آمریکا، یک نوع قرعه کشی می باشد که هر ساله توسط مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا برگزار می شود. این قرعه کشی در میان شهروندان برخی از کشورها انجام شده و به برندگان آن، گرین کارت آمریکا اهداء خواهد شد. مهاجرت به آمریکا رویایی است که افراد زیادی آن را در سر می پرورانند. دولت آمریکا از طریق لاتاری گرین کارت، امکان مهاجرت آسان و بدون دردسر را برای این افراد به وجود آورده است. برای دریافت گرین کارت از طریق لاتاری تنها به شانس نیاز دارید. البته انجام امور اداری بعد از دریافت نتیجه لاتاری نیز تا مقدار زیادی در دریافت ویزای آمریکا نقش دارند.

هدف از برگزاری لاتاری گرین کارت آمریکا

احتمالا شما نیز این سوال را در ذهن خود دارید که اصلا هدف از برگزاری لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟ چرا کشور آمریکا چنین برنامه ای را در نظر گرفته است؟ همان طور که می دانید کشور آمریکا شامل نژادهای مختلفی از مردم از جمله اروپاییان، سیاه پوستان، زردپوستان و ... می باشد. در واقع نژادهای مختلف از مردمان جهان هستند که شهروندان این کشور را تشکیل داده و از امکانات رفاهی آن استفاده می کنند.

دولت این کشور برای آنکه بتواند تعادل تنوع نژادی را در این کشور حفظ کند دست به برگزاری این برنامه زده است. به همین دلیل به این ویزا، ویزای تنوع نژادی آمریکا نیز گفته می شود. طبق این برنامه، سالانه بیش از 55000 نفر از نژادهای مختلف جهان، گرین کارت آمریکا را دریافت می کنند. این گونه نیروی کار مورد نیاز این کشور نیز تامین خواهد شد.

تاریخ، زمان و چگونگی انجام قرعه کشی گرین کارت آمریکا

تاریخ و زمان برگزاری لاتاری گرین کارت آمریکا و نحوه انجام قرعه کشی آن سوال بسیاری از متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری است. همان طور که اشاره کردیم، این قرعه کشی توسط مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا (KCC) و در ماه های مهر  و آبان انجام می شود. لاتاری توسط کامپیوتر انجام شده و طی آن حدود 55000 نفر از ملیت های مختلف جهان انتخاب خواهند شد.

البته لازم است بدانید که به تمام این 55000 نفر ویزا و گرین کارت آمریکا داده نمی شود. بلکه تنها افرادی موفق به مهاجرت به آمریکا می شوند که بتوانند از فیلترهای تعین شده توسط وزارت امور خارجه آمریکا عبور کنند. بنابراین برنده شدن در لاتاری الزاما به معنی دریافت بی قید و شرط گرین کارت آمریکا نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط دریافت ویزای آمریکا و مهاجرت به این کشور می توانید با کارشناسان موسسه کارت سبز در ارتباط باشید. کارشناسان این موسسه با تکیه بر تخصص و تجربه خود می توانند بهترین شرایط را برای شما جهت اخذ ویزای آمریکا فراهم نمایند.

لاتاری گرین کارت آمریکا برای چه کشورهایی انجام می شود؟

لاتاری گرین کارت آمریکا تنها برای کشورهایی انجام می شود که میزان کمترین مهاجر را در کشور آمریکا دارند. در واقع این برنامه تنها به متولدین کشورهایی اجازه ثبت نام می دهد که تعداد بسیار کمی از آنان در خاک آمریکا حضور دارند. خوشبختانه کشورهایی مانند ایران، افغانستان، عراق و ... سالانه در لیست کشورهای مجاز جهت ثبت نام لاتاری حضور دارند. بنابراین نیازی نیست از این بابت نگران باشید.

اتباع کشورهایی مانند هند، پاکستان، چین، انگلستان و ... اجازه ثبت نام در این برنامه را ندارند. زیرا بیش از 50000 از اتباع این کشورها در خاک آمریکا حضور دارند. در نتیجه نیازی به وارد شدن اتباع این ملیت ها جهت تعادل نژادی در آمریکا نیست.

سهم کشور ایران در لاتاری گرین کارت آمریکا چقدر است؟

شاید برایتان جالب باشد که در مورد سهمیه ایرانی ها در لاتاری گرین کارت آمریکا بیشتر بدانید. خوشبختانه کشور ایران در میان کشورهایی است که بیشترین سهمیه را از لاتاری دارد. معمولا هر کشور نمی تواند بیش از 7 درصد از کل سهمیه لاتاری را دارا باشد. در این میان کشور ما دارای سهمیه 6 درصدی از کل سهمیه لاتاری است. بنابراین می توان گفت ایرانیان شانس بسیار خوبی برای برنده شدن در لاتاری و مهاجرت به آمریکا را دارند. زیرا هر ساله بیش از 3000 ویزا از طریق لاتاری برای ایرانیان صادر می شود. البته تعداد شرکت کنندگان ایرانی در لاتاری نیز بسیار زیاد است. درنتیجه تعداد بالای شرکت کنندگان می تواند احتمال برنده شدن افراد را کاهش دهد.

 

مزایای دریافت گرین کارت و مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری

دریافت گرین کارت آمریکا از طریق لاتاری مزیت های بسیار زیادی را برای افراد به همراه دارد. به همین دلیل است که سالانه تعداد زیادی افراد از سراسر جهان در لاتاری ثبت نام کرده و شانس خود را می آزمایند. در این بخش می خواهیم به مزایای مهاجرت از طریق لاتاری و دریافت گرین کارت آمریکا با این روش بپردازیم.

· دارندگان گرین کارت می توانند از امکانات رفاهی، تحصیلی و شغلی به صورت کامل بهره مند شوند.

· شرکت در لاتاری شرایط سختگیرانه ای ندارد. بنابراین طیف وسیعی از افراد می توانند در آن شرکت کنند.

· داشتن حق کار و مشغول شدن به کارهای دولتی در این کشور

· اخذ اقامت دائم آمریکا

· دریافت پاسپورت آمریکا و سفر به بسیاری از کشورها بدون ویزا

· عدم نیاز به صرف هزینه های گزاف جهت مهاجرت به آمریکا

· انجام امور اداری مربوط به دریافت ویزا در کمترین زمان ممکن

· دریافت شهروندی آمریکا بعد از 5 سال اقامت دائم در این کشور

· برخوردار شدن از امکانات درمانی و حق بیمه در آمریکا

چگونه می توان در برنامه ویزای تنوع نژادی آمریکا شرکت کرد؟

برای شرکت در برنامه ویزای تنوع نژادی یا همان لاتاری گرین کارت آمریکا باید جهت ثبت نام در این برنامه اقدام کنید. ثبت نام لاتاری هر ساله از ماه اکتبر یعنی ماه مهر شروع شده و تا اواسط ماه سپتامبر یعنی اواخر آبان ماه ادامه پیدا می کند. نتایج لاتاری نیز معمولا در اوایل ماه می هر سال به شرکت کنندگان ابلاغ می شود. بنابراین اگر قصد شرکت در لاتاری آمریکا را دارید، بهتر است در این بازه زمانی جهت ثبت نام اقدام کنید.

اگر قصد ثبت نام در لاتاری را دارید، تنها کافیست با کارشناسان موسسه کارت سبز تماس بگیرید. فراموش نکنید که ثبت نام اصولی و صحیح در صورت برنده شدن در لاتاری می تواند شانس اخذ ویزا را افزایش دهد. بنابراین هرگز در ثبت نام خود ریسک نکنید و این کار را به افراد متخصص و باتجربه در این زمینه بسپارید.

 

شرایط ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا

در بخش های قبل گفتیم که ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا به شرایط و مدارک بسیار خاصی نیاز ندارد. البته این بدین معنا نیست که ثبت نام بدون شرایط و مدارک است. برای ثبت نام در این برنامه، افراد باید دارای حداقل مدرک دیپلم 12 ساله و یا 2 سال سابقه کار مداوم در یک شغل داشته باشند. همچنین ثبت نام در لاتاری محدودیت سنی ندارد اما داشتن مدرک تحصیلی دیپلم، سن افراد را محدود می کند. مورد دیگر داشتن مدارک هویتی معتبر برای شخص شرکت کننده است. کسانی که به هر دلیلی مدارک هویتی ندارند، نمی توانند در این برنامه ثبت نام کنند.

تفاوت گرین کارت با تابعیت کشور آمریکا

بسیاری از افراد تصور می کنند لاتاری گرین کارت آمریکا همان شهروندی و تابعیت آمریکا می باشد اما این طور نیست. گرین کارت یک کارت سبز رنگ می باشد که به افراد خارجی اجازه زندگی و فعالیت در خاک آمریکا را می دهد. افراد دارای این کارت حق تحصیل، کار، استفاده از امکانات رفاهی و ... را دارند. اما سیتیزن یا همان شهروند این کشور محسوب نمی شوند. در نتیجه حق رای دادن در انتخابات های سراسری مختلف را ندارند.

افراد دارای گرین کارت در صورت 5 سال زندگی مداوم در آمریکا بدون سابقه کیفری می توانند جهت اخذ سیتیزن شیپ اقدام نمایند. اگر فرد در آمریکا حضور نداشته باشد، هر شش ماه یکبار باید به خاک این کشور وارد شود تا بتواند گرین کارت خود را حفظ کند. در حالی که تبعه این کشور می توانند بدون محدودیت در خارج از خاک این کشور حضور داشته باشند. افراد متقاضی تابعیت آمریکا، باید جهت وفادار ماندن به این کشور سوگند یاد کنند. اما دارندگان گرین کارت موظف به انجام چنین کاری نیستند.

1402/03/22
15:38:40
5.0 / 5
378
تگهای خبر: رپورتاژ , برند , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه