هوای اصفهان قابل قبول است

هوای اصفهان قابل قبول است به گزارش گل سپید، شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز هفتم شهریور با میانگین ۹۶ وضعیت زرد و قابل قبول را نشان داده است.به گزارش گل سپید به نقل از مهر، میانگین شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت بامداد امروز سه شنبه هفتم شهریور ماه با عدد ۹۶ در وضعیت قابل قبول قرار گرفت.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر در ایستگاه پایش خیابان ۲۵ آبان با ۸۸، میدان انقلاب با ۹۶، پارک زمزم با ۹۸، دانشگاه صنعتی با ۷۳، خیابان رودکی با ۷۵، رهنان با ۹۰، سپاهان شهر با ۷۲، خیابان فرشادی و بولوار کاوه با ۷۹، فیض با ۹۵ و محله ولدان با ۸۵ AQI در وضعیت زرد و قابل قبول است.
امروز شاخص هوا در خیابان احمدآباد با ۱۰۴، بزرگراه خرازی با ۱۳۶، زینبیه با ۱۲۴ و میرزا طاهر با ۱۱۴ در وضعیت نارنجی وناسالم برای گروههای حساس و در ایستگاه کردآباد با ۱۵۴ AQI در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان قرار دارد.
امروز شاخص هوای سجزی و شاهین شهر با ۶۸ مبارکه با ۷۶ در وضعیت قابل قبول و در قهجاورستان با ۱۳۲ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس به ثبت رسید. ایستگاه سنجش آلودگی شهر های مجاور اصفهان همچون خمینی شهر، زرین شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
براساس اخطار سطح اداره کل هواشناسی استان اصفهان از امروز باد و گردوخاک مناطق غرب استان و طی روز چهارشنبه سراسر استان را فرا می گیرد که کاهش شعاع دید و افزایش آلودگی هوا پیشبینی شده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل منوکسیدکربن (CO)، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1402/06/08
08:06:30
5.0 / 5
352
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , پارك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه