هوای اصفهان در ۶ منطقه آلوده است

هوای اصفهان در ۶ منطقه آلوده است به گزارش گل سپید، شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز سه شنبه در ۶ منطقه وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.به گزارش گل سپید به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان بر مبنای داده های ۱۷ ایستگاه سنجش در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز سه شنبه بیست و یکم شهریور ماه با میانگین ۹۵ وضعیت قابل قبول را نشان داده است.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با ۱۰۲، بزرگراه خرازی با ۱۰۹، میدان انقلاب با ۱۰۶، زینبیه با ۱۲۵، کردآباد با ۱۳۹ و میرزا طاهر با ۱۰۳ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس است.
امروز شاخص هوای اصفهان در ایستگاه خیابان ۲۵ آبان با ۸۷، پارک زمزم با ۷۲، خیابان پروین و سپاهان شهر با ۸۱، دانشگاه صنعتی و خیابان فرشادی با ۹۵، خیابان رودکی با ۷۱، رهنان با ۱۰۰، فیض با ۹۰، بولوار کاوه با ۸۷ و ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۸۰ AQI در وضعیت قابل قبول قرار دارد.
امروز شاخص هوای سجزی با ۱۰۴ و قهجاورستان با ۱۴۳ AQI در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و در شاهین شهر با ۷۱ و مبارکه با ۷۵ AQI در وضعیت قابل قبول به ثبت رسید. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهر های مجاور اصفهان همچون خمینی شهر، زرین شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
اداره کل هواشناسی استان اصفهان هم برای امروز در نیمه غرب و شرق استان اصفهان وزش باد به نسبت شدید تا شدید و خیزش گردوخاک در نواحی مستعد شرق اصفهان پیشبینی کرده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل منوکسیدکربن (CO)، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1402/06/21
20:47:37
5.0 / 5
143
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , پارك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه