دستگیری شكارچیان گراز در بیجار

دستگیری شكارچیان گراز در بیجار به گزارش گل سپید سرپرست اداره حفاظت محیط زیست بیجار اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت این اداره سه شكارچی متخلف گراز وحشی را در منطقه چنگ الماس و منطقه علی آباد در جاده بیجار - دیواندره دستگیر كردند.


صادق شهنواز روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: محیط بانان در جریان گشت و كنترل مناطق و زیستگاه های این شهرستان در منطقه حفاظت شده چنگ الماس موفق به شناسایی و دستگیری 2 شكارچی متخلف شدند كه 2 راس گراز را شكار كرده بودند.
وی اضافه كرد: ماموران این یگان همینطور در مسیر جاده بیجار - دیواندره و در منطقه علی آباد از یك شكارچی متخلف هم لاشه یك راس گراز وحشی شكار شده را كشف و ضبط كردند.
به گفته وی، این شكارچی متخلف هم گراز را از منطقه شكار ممنوع شهدای محیطبان بیجار شكار كرده بود.
وی اظهار نمود: پرونده این متخلفان جهت رسیدگی و صدور حكم به مراجع قضایی ارجاع شده است.
گراز یا خوك وحشی اورآسیا نوعی خوك است كه نیای بیشتر خوك های اهلی به حساب می آید.
بدن گراز بسیار متراكم و سر بزرگ و پاها كوتاه دارد، خز او از موهای زبر و ضخیم و بلندی بوده كه در پشت سر و گردن تا شانه و تا وسط بدن بلندتر است و رنگ آن از خاكستری تیره تا سیاه و قهوه ای متغیر است.
گرازهای نر بزرگسال با بیش از 70 كیلوگرم وزن، از 100 تا 150 سانتیمتر طول دارند و ارتفاع شان از شانه تا زمین به 90 سانتیمتر می رسد.
منطقه شكار ممنوع چنگ الماس بیجار با 9 هكتار مساحت در 50 كیلومتری شرق بیجار و در حاشیه سد تلوار همدان واقع شده و یكی از زیستگاه های قوچ و میش، گراز و انواع پستانداران وحشی در این منطقه به حساب می آید.

**دستگیری یك صیاد متخلف در رودخانه قزل اوزن
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست بیجار اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت یك صیاد متخلف كه در حاشیه رودخانه قزل اوزن و مشرف به قلعه چشمه سنگی در این شهرستان دستگیر كردند.
صادق شهنواز اضافه كرد: از این متخلف علاوه بر لاشه 24 قطعه ماهی، 2 رشته تور هم كشف و ضبط كردند و پرونده متخلف مذكور جهت رسیدگی و صدور حكم به مراجع قضایی ارجاع شد.
رودخانه قزل اوزن با 660 كیلومتر طول كه از كوه های چهل چشمه دیواندره كردستان سرچشمه گرفته و بعد از گذر از استان زنجان از ارتفاعات قافلانكوه وارد منطقه خلخال می گردد.

**دستگیری شكارچی خرگوش در روستای حسن آباد
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست بیجار همینطور اظهار داشت: محیط بانان این اداره در نزدیكی این روستای حسین اباد یك شكارچی متخلف خرگوش را دستگیر كردند.
صادق شهنواز اضافه كرد: از این متخلف علاوه برلاشه خرگوش، یك قبضه اسلحه شكاری و 24 عدد فشنگ هم كشف و ضبط شده بود.
به گفته وی پرونده این متخلف جهت رسیدگی و صدور حكم به مراجع قضایی ارجاع شد.
بیجار در 140 كیلومتری شمال سنندج واقع شده است.


 

1396/10/24
19:37:06
5.0 / 5
5678
تگهای خبر: آب , باد , شكار , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه