هوای ۹ شهر اصفهان در وضعیت قرمز و نارنجی است

هوای ۹ شهر اصفهان در وضعیت قرمز و نارنجی است به گزارش گل سپید، شاخص کیفیت هوای کلانشهر اصفهان و ۸ شهر دیگر این استان امروز شنبه ۱۶ تیر ماه در وضعیت قرمز و نارنجی آلودگی به ثبت رسید.به گزارش گل سپید به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان بر مبنای داده های ۱۵ ایستگاه سنجش فعال در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۹ بامداد شنبه شانزدهم تیرماه با میانگین ۱۲۶ وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه خیابان های ۲۵ آبان با عدد ۱۲۱، دانشگاه صنعتی ۱۳۵، خیابان زینبیه ۱۱۳، سپاهان شهر و خیابان فرشادی ۱۴۸، خیابان فیض ۱۴۷، بولوار کاوه ۱۲۳، کردآباد ۱۱۲، میرزا طاهر ۱۰۵ و ولدان با عدد ۱۲۰ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس است.
شاخص هوا همینطور در ایستگاه خیابان احمدآباد با ۱۶۳، میدان انقلاب ۱۵۲ و رهنان ۱۵۱ AQI وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان و در ایستگاه پارک زمزم با ۹۲ و خیابان پروین اعتصامی با ۵۵ AQI وضعیت قابل قبول را نشان داده است.
امروز شاخص هوا در خمینی شهر با میانگین ۱۳۸، زرین شهر با میانگین ۱۴۸، شاهین شهر با ۱۱۴، قهجاورستان با میانگین ۱۳۲ و مبارکه با ۱۰۷ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس و در سجزی با میانگین ۱۷۵، کاشان با میانگین ۱۵۳ و نجف آباد با میانگین ۱۷۶ قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان به ثبت رسید. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرک صنعتی دولت آباد قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
این شاخص به صورت معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO)، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به صورت روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1403/04/17
12:22:16
5.0 / 5
73
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , پارك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه