مدیران خراسان شمالی با دوچرخه به سمت نماز جمعه می روند

مدیران خراسان شمالی با دوچرخه به سمت نماز جمعه می روند گل سپید: بجنورد- ایرنا- مدیركل حفاظت از محیط زیست خراسان شمالی اظهار داشت: مدیران دستگاه های اجرایی استان امروز با دوچرخه به سمت محل برگزاری نماز جمعه می روند.


سید اصغر مطهری روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: به مناسبت روز هوای پاك، مدیران در بجنورد و سایر شهر ها برای حضور در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه با دوچرخه تردد می كنند.
وی اضافه كرد: این اقدام مدیران برای رغبت مردم به استفاده كردن از دوچرخه است.
وی اظهار داشت: در شهر بجنورد مدیران از مقابل ساختمان شورای اسلامی شهر تا مصلی امام خمینی(ره) را ركاب می زنند.

*خودروها یك منبع آلودگی هوا
مدیركل حفاظت از محیط زیست خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود در باره منابع آلودگی هوا در بجنورد اظهار نمود: یكی از مهم ترین علت های آلودگی هوا، خودرو ها است كه در شهر بجنورد هم حجم تردد خودروها بسیار افزایش یافته است.
وی اضافه كرد: پدیده ریزگرد ها و گرد و غبارها كه به دلیل از بین رفتن پوشش گیاهی امروز دامن گیر شده است هم كمابیش در این شهر وجود دارد و گاها بویژه در فصل زمستان مشكل آفرین می گردد.
مطهری اظهار داشت: شهر بجنورد به لحاظ توپوگرافی و كاسه ای شكل بودن مستعد مبتلا شدن به مشكل آلودگی هوا است و ظرفیت بروز این مشكل در این شهر بالا است.
وی تصریح كرد: یكی از منابع آلودگی هوا، واحدهای سنگ شكن در اطراف شهرهااست كه البته تلاش داریم تا این واحدها از حریم شهر خارج و به خارج شهر منتقل شوند.
مدیركل حفاظت از محیط زیست خراسان شمالی اضافه كرد: اكنون صنایع آلاینده خاص كه تاثیر محسوس در كاهش كیفیت هوا و آلودگی هوا داشته باشد در استان نداریم.
اخبار خراسان شمالی را در كانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی 🆔 @IRNABOJNURD پیگیری كنید.
7185 / 6042 خبرنگار: كبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی


1396/10/29
19:14:51
5.0 / 5
5651
تگهای خبر: آلودگی , باد , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه