در ۹ ماه گذشته، چند جنین در تهران سقط شدند؟

در ۹ ماه گذشته، چند جنین در تهران سقط شدند؟ گل سپید در ۹ ماه گذشته، چند جنین در تهران سقط شدند؟


به گزارش گل سپید به نقل از خبر آنلاین و به نقل از پزشكی قانونی استان تهران، در9 ماه امسال یك هزارو 784 نفر برای دریافت مجوز سقط درمانی (جسمانی) به مراكز پزشكی قانونی استان تهران مراجعه نموده، كه از این شمار رجوع كننده، 951مورد مجوز سقط درمانی را از این اداره كل دریافت نمودند.

این شمارصدور مجوز سقط درمانی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (95) با یك هزار و 471 مورد 21 درصد افزایش یافته است.
بر اساس این گزارش، در آذرماه امسال 216مورد برای دریافت مجوز سقط درمانی به این اداره كل رجوع كردند كه در مدت مشابه سال قبل 10 درصد افزایش یافته است. برپایه گزارش پزشكی قانونی، یكی از مهمترین شروط صدور مجوز سقط درمانی در پزشكی قانونی سن حاملگی است كه برپایه قانون باید پیش از چهار ماهگی (ولوج روح در جنین) یا پیش از 19 هفتگی بر مبنای سونوگرافی های معتبر دوره ای باشد.
در صورتی كه مادر مهمترین شرط كه همان سن حاملگی كمتر از 19 هفته است را داشته باشد، موارد دیگر یعنی وجود ناهنجاری در جنین كه باعث حرج مادر شود یا بیماری مادر كه ادامه حاملگی را برای او با خطر جانی توام می سازد، مورد بررسی قرار می گیرد.

همچنین باید توجه داشت كه همه ناهنجاری های جنینی باعث صدور مجوز سقط درمانی نمی گردد و فقط ناهنجاری هایی كه باعث حرج مادر باشد و این مورد به تایید سه پزشك متخصص و معتمد برسد، یكی از شروط صدور مجوز سقط درمانی خواهد بود.
در صورت انجام آزمایش های ژنتیك لازم است اصل گزارش آزمایشگاه دارای مهر و امضاء پزشك متخصص «ژنتیك» و تاریخ انجام آزمایش عرضه شده و همینطور می بایست مادر اسناد هویتی را هم به همراه داشته باشد. پس از این كه مادر اسناد هویتی، آزمایش های ژنتیكی و سونوگرافی های طول حاملگی را عرضه كرد صدور مجوز سقط درمانی نیازی به دستور قاضی ندارد و این مجوز توسط مراكز پزشكی قانونی صادر و سقط توسط مراكز درمانی انجام می گردد. 47234

1396/11/09
19:44:50
5.0 / 5
5201
تگهای خبر: دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه