مخالفت با واگذاری جنگل شمال برای معدن كاری

مخالفت با واگذاری جنگل شمال برای معدن كاری گل سپید: در پی مخالفت سازمان محیط زیست، سازمان جنگلها و مراتع، تشكلهای محیط زیستی منطقه و رسانه ها، استاندار مازندران با اكتشاف معدنی در هزاران هكتار از جنگل های هیركانی مخالفت نمود.به گزارش گل سپید به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، محمد درویش مدیركل دفتر مشاركت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام این خبر گفت: به دنبال پیگیری سازمان محیط زیست، ربیع فلاح جلودار استاندارمازندران، دستور پیشین و نگران كننده خود را پس گرفت و طی نامه ای رسمی به اداره كل حفاظت محیط زیست استان با واگذاری ۱۱ هزارهكتار از رویشگاه ارزشمند هیركانی برای كاربری معدنی در منطقه حفاظت شده البرز مركزی مخالفت كرد كه جای تقدیر دارد.
وی همچنین از خانم ابتكار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، ناصرمقدسی قائم مقام سازمان جنگلها و مراتع، تشكل های محیط زیستی منطقه، خبرنگاران رسانه ها و از همه آنهایی كه در طول این چند هفته پرالتهاب نهایت تلاش خود را كردند تا هیركانی را از بروز یك فاجعه بزرگ نجات دهند، تشكر كرد.
درویش در ادامه از حسینعلی ابراهیمی كارنامی مدیركل محیط زیست استان مازندران نیز كه در ماههای اخیر مقاومت كرد و حتی تا مرز استعفا پیش رفت و نترسید نیز قدردانی كرد.
مدیركل دفتر مشاركت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: آیا ارزشمندتر، بی نظیرتر و گرانبهاتر از سرمایه هیركانی می شناسیم؟ چگونه به خود اجازه می دهیم تا برای تداوم خام فروشی و حراج سرمایه های ملی، چنین خطای راهبردی و غیرقابل جبرانی اتفاق افتد؟!
 

1396/05/22
23:09:22
5.0 / 5
5477
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه