رییس سازمان سیما و فضای سبز تبریز:

درختان فلكه خیام ائل گلی به محدوده جنگل كاری عباس میرزا انتقال یافت

درختان فلكه خیام ائل گلی به محدوده جنگل كاری عباس میرزا انتقال یافت گل سپید: تبریز - رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز اظهار داشت: به دنبال مصوبه شواری هماهنگی ترافیك شهرهای استان، درختان فلكه خیام ائل گلی به محدوده جنگل كاری عباس میرزا انتقال یافت.


علی مدبر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه كرد: این درختان مطابق قانون اصلاح، حفظ و گسترش فضای سبز برای اصلاح هندسی جداول با رعایت ضوابط دقیق فنی جابجا شده است.
وی یادآوری كرد: این اقدام برای رفاه حال شهروندان، كاهش میزان ترافیك و سهولت تردد شهروندان انجام شده است.
سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز اظهار نمود: با مصوبه كمیسیون ماده 5، تعدادی از درختان فلكه گلشهر، میدان ائل گلی و فلكه شهریار هم جابجا شده و به جنگل كاری عباس میرزا انتقال یافته است.
مدبر ادامه داد: در بعضی موارد جابجایی درختان در نگاه شهروندان و دوستداران طبیعت، قطع كلی درختان و از بین رفتن آن ها تلقی می شود، در صورتی كه عمده درختان انتقال یافته در پارك های تازه تاسیس به حیات خود ادامه می دهند.
وی اظهار داشت: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز از تمام ظرفیت های خود برای حفاظت از فضای سبز در مقابل طرح های عمرانی استفاده می نماید.
مدبر یادآوری كرد: برخی پروژه های كلان از سال ها پیش در طرح های مهم توسعه شهری تثبیت شده و قابلیت تغییر ندارند؛ ازاین رو در چنین مواردی انتقال درختان بعنوان یك راهكار فنی در تمام شهرها پذیرفته شده است و این سازمان هم این راهكار را با حداكثر كیفیت فنی اجرا می كند.
وی اظهار نمود: سازمان سیم، منظر و فضای سبز تبریز تمام تلاش خویش را برای افزایش میزان فضای سبز این شهر به كار می برد و در این راه از عموم شهروندان دغدغه مند تقاضا دارد این سازمان را در تحقق دوباره مفهوم باغ شهر تبریز یاری كنند.
در روزهای گذشته در شبكه های اجتماعی مطالبی در خصوص قطع درختان در بعضی مناطق تبریز انتشار یافته بود.
كلانشهر 1.8 میلیون نفری تبریز دارای حدود 12.5 متر مربع فضای سبز به ازای هر شهروند است.
8023/518


1396/12/24
18:05:28
5.0 / 5
4692
تگهای خبر: جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه