صیادان متخلف در دزفول صدها قطعه ماهی را تلف كردند

صیادان متخلف در دزفول صدها قطعه ماهی را تلف كردند گل سپید: دزفول - رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول اظهار داشت: 2 صیاد متخلف با استفاده از سم تعداد زیادی ماهی را در رودخانه لوره بخش چغامیش این شهرستان تلف كرده و متواری شدند.


فرهاد قلی نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینكه این صیادان متخلف شناسایی شده و تحت تعقیب می باشند اضافه كرد: به دنبال تلف شدن بیش از 700 قطعه ماهی در ایام اخیر در رودخانه لوره واقع در حوالی روستای بلادیه بخش چغامیش دزفول محیط بانان اداره حفاطت محیط زیست برای شناسایی صیادان متخلف وارد عمل شدند.
وی با اشاره به اینكه صیادان متخلف كه از ساكنان یكی از روستاهای منطقه می باشند هنگام استفاده از سم برای صید ماهی در رودخانه لوره مشاهده شدند اظهار داشت: 2 صیاد با مشاهده محیط بانان از محل متواری شدند اما پلاك خودروی آنها ثبت شده است.
قلی نژاد افزود: شكایتی ضد این صیادان متخلف تنظیم شده و افراد مذكور از جانب مرجع قضایی تحت تعقیب می باشند.
اهالی روستای بلادیه با عنایت به فصل تخم ریزی و ممنوعیت صید، خواهان برخورد با صیادان متخلف و عامل مرگ ماهیان شدند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول در مورد آلودگی آب و مرگ آبزیان ناشی از نفوذ فاضلاب از تصفیه خانه این شهرستان هم اظهار داشت: با پیگیری انجام شده تا حدودی مشكل تصفیه خانه فاضلاب شهر دزفول حل شده و هم اكنون مرگ آبزیان به دلیل مشكل در تصفیه خانه فاضلاب مشاهده نشده است.

**دستگیری چهار شكارچی پرندگان در پارك ملی دز
رئیس پارك ملی دز هم اظهار داشت: محیط بانان این پارك هنگام گشت و كنترل جنگل های دز به 2 شكارچی متخلف پرندگان وحشی برخورد كردند و از آنان یك قبضه سلاح شكاری و تعدادی تیر كشف و ضبط كردند.
رضا قپانچی پور همینطور از دستگیری 2 صیاد متخلف بلدرچین در پارك ملی دز اطلاع داد و اظهار داشت: از این صیادان 6 قطعه پرنده وحشی از نوع بلدرچین و چند تور زنده گیری، یك دستگاه موتورسیكلت و آلات موسیقی شبیه سازی صدای پرندگان كشف و ضبط شد و صیادان متخلف به دادسرای شهرستان دزفول معرفی گشتند.
وی اظهار داشت: هر ساله از 15 اسفندماه تخم گذاری و جوجه آوری پرندگان شروع شده و به مدت 6 ماه هرگونه اقدام به شكار و صید پرندگان ممنوع و غیرمجاز می باشد، شكارچیان در ایام عادی سال هم تنها با كسب پروانه و رعایت دستورالعمل از جانب سازمان حفاظت محیط زیست مجاز به شكار در مناطق آزاد هستند.
7278/6068


1397/01/15
17:46:13
5.0 / 5
4820
تگهای خبر: آب , پارك , شكار , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه