پارك ملی سرخه حصار از وجود زباله پاكسازی شد

پارك ملی سرخه حصار از وجود زباله پاكسازی شد گل سپید: ایرنا ـ تهران ـ ارتفاعات پارك ملی سرخه حصار امروز - جمعه - و در آستانه روز جهانی زمین پاك با حضور جمعی از شهروندان علاقمند به محیط زیست با شعار «نه به كیسه های پلاستیكی» پاكسازی شد.


به گزارش گل سپید به نقل از ایرنا، این آیین نمادین بامداد امروز به همت اداره كل حفاظت محیط زیست استان و مشاركت استانداری تهران، انجمن رفتگران طبیعت و دانشگاه الزهرا برگزار گردید.
مدیركل محیط زیست استان تهران در حاشیه این آیین با اشاره به اینكه تهران با 3 چالش عمده زیست محیطی آلودگی هوا، پسماند و پساب مواجه می باشد، تصریح كرد: برپایه قانون در بحث پسماندها حدود 21 دستگاه مسئولیت دارند.
كیومرث كلانتری اضافه كرد: سازمان محیط زیست تنها مسئولیت هماهنگی(دبیرخانه) دراین بخش را برعهده دارد و موفقیت در این زمینه مستلزم همراهی و همكاری مردم و دستگاه های اجرایی مسئول است.
وی با اشاره به اینكه 81 تشكل مردم نهاد زیست محیطی در استان تهران فعال می باشند، اظهار داشت: برنامه امروز در پاكسازی پارك سرخه حضار یك حركت مردمی و نمادین برای حفاظت از محیط زیست و رفع آلودگی از فضاهای عمومی و خاك جهت استفاده بهینه از این موهبت الهی است.
مدیر روابط عمومی محیط زیست استان تهران هم در مورد برگزاری این آیین اظهار داشت: همزمان با فرارسیدن هفته زمین پاك برنامه های مختلف همچون پاكسازی محیط های طبیعی و شهری از جانب دوستداران محیط زیست در سطح استان اجرا خواهد شد.
امین افتخار تصریح كرد: مبحث رهاسازی زباله در طبیعت همچنان یكی از مسائل و مشكلات محیط زیستی است كه آثار و نتایج نامطلوبی به همراه دارد.
وی اضافه كرد: ریختن زباله در طبیعت و محیط های شهری علاوه بر آلودگی محیط زیست، تهدیدی به منظور زندگی جانداران به حساب می آید.
افتخار با اشاره به اینكه خیلی از زباله هایی تولیدی و رها شده در طبیعت دارای ارزش اقتصادی می باشد، اظهار داشت: تفكیك زباله و پسماند زمینه مناسب برای بازیافت و استفاده مجدد آن در چرخه تولید را فراهم می كند.
به گزارش گل سپید به نقل از ایرنا، جمعی از علاقمندان به حفظ محیط زیست امروز - جمعه - با حضور در ارتفاعات پارك ملی سرخه حصار و در حركتی فرهنگی، زباله های رها شده دراین منطقه را جمع آوری كردند.
پاكسازی ارتفاعات پارك ملی سرخه حصار با شعار «شعار نه به كیسه های پلاستیكی» با حضور جمعی از شهروندان، مدیركل روابط عمومی استانداری تهران و جمعی از مسئولان اداره كل محیط زیست استان برگزار گردید.
22 آوریل - دوم اردیبهشت - روز زمین پاك نامگذاری شده است.
تهرام 6139**1625


1397/01/31
21:36:42
5.0 / 5
5911
تگهای خبر: آلودگی , پارك , زباله , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه