60 كنتور هوشمند در دشت های مهران و موسیان نصب می گردد

60 كنتور هوشمند در دشت های مهران و موسیان نصب می گردد گل سپید: ایلام - معاون حفاظت و بهره برداری شركت آب منطقه ای ایلام اظهار داشت: امسال 60 كنتور هوشمند در چاه های كشاورزی دشت های ممنوعه مهران و موسیان نصب می گردد.


احسان یارمحمدی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: تابحال 370 دستگاه كنتور هوشمند بر روی چاه های كشاورزی استان نصب شده است.
وی اضافه كرد: بر مبنای برنامه ریزی های انجام شده 191 كنتور هوشمند دیگر هم بر روی چاه های كشاورزی استان بویژه در مناطق و دشت های بحرانی نصب شود.
معاون آب منطقه ای ایلام از توقف افت سطح آب های زیرزمینی در دشت های ممنوعه ایلام اطلاع داد و خاطرنشان كرد: با تلاش و برنامه ریزی های صورت گرفته در دولت تدبیر و امید و اجرای طرح های احیا و تعادل بخشی به منابع آبی از سرعت افت آب های زیر زمینی در دشت های ممنوعه این استان كاسته شده است.
یارمحمدی تصریح كرد: نصب كنتور آب بر چاه های كشاورزی، پركردن چاه های غیر مجاز، جلوگیری از اضافه برداشت، فرهنگ سازی، به روز نمودن سند ملی آب برای محدوده های مطالعاتی استان و به كارگیری تشكل های غیردولتی از مهمترین راهكارهای عرضه شده برای حفاظت از دشت های ممنوعه و كم آب بوده است.
وی تغذیه مصنوعی در پهنه دشت ها را راهكاری مناسب برای افزایش حجم سفره های آب زیرزمینی دانست و اظهار داشت: با اجرای طرح تغذیه مصنوعی، 6 میلیون متر مكعب آب به سفره های زیر زمینی دشت ممنوعه مهران تزریق شده است.
معاون حفاظت و بهره برداری شركت آب منطقه ای ایلام با اشاره به شناسایی و پلمپ چاه های غیر مجاز آب در استان افزود: سال قبل با انسداد 63 حلقه چاه غیر مجاز در ایلام بیش از 6 میلیون مترمكعب در مصرف آب های زیرزمینی این استان صرفه جویی شد.
یارمحمدی با اشاره به وضعیت مطلوب آب ذخیره شده در پشت سدهای سه گانه استان اضافه كرد: با عنایت به ورودی آب ناشی از بارش های مطلوب بهاری و تخلیه نكردن آب این سدها جهت استفاده اراضی كشاورزی پایین دست، حجم آب سدهای كنگیر ایوان و چم گردلان ایلام تكمیل و سرریز شدند.
یك هزار و 780 حلقه چاه در ایلام وجود دارد كه یك هزار و 380 حلقه متعلق به بخش كشاورزی، 282 حلقه به بخش صنعت و 117 حلقه هم برای مصارف آب آشامیدنی است.
3032/6119


1397/02/03
13:36:04
5.0 / 5
5553
تگهای خبر: آب , كشاورزی , مجاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه