كاهش دما تا 8 درجه در استان های شمالی

كاهش دما تا 8 درجه در استان های شمالی گل سپید: تهران-مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی اظهار داشت: با عنایت به شمالی شدن جریانات جوی بر روی دریای خزر، فردا یكشنبه (ششم خرداد ماه ) دمای استان های ساحلی خزر، اردبیل و خراسان شمالی 5 تا 8 درجه خنك تر می گردد.


مسعود حقیقت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اضافه كرد: با عنایت به این كاهش دما و مواج بودن دریای خزر صیادان بسیار مراقب باشند، همینطور با پیش بینی نوسانات دمایی، شالیكاران مراقب خزانه های برنج خود باشند و عملیات نشاكاری را با عنایت به تغییرات آب و هوایی تنظیم كنند.
وی تصریح كرد: طی امروز و فردا بخصوص از اواخر وقت امروز وزش باد شدید در استان های ساحلی دریای خزر، اردبیل، استان های واقع در دامنه های جنوب البرز و به تدریج در شمال شرق و شرق كشور رخ می دهد كه می تواند در شرق كشور با گرد و خاك همراه باشد.
مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی به بارش های هفته گذشته در كشور اشاره نمود و اظهار داشت: هفته گذشته شاهد بارش های خوبی در كشور بودیم در خیلی از مناطق هم شاهد بروز سیل بودیم، هرسین در استان كرمانشاه 56 میلیمتر، چار اویماغ در استان آذربایجان شرقی 54، پیرانشهر 48، بوكان 44 و شاهین دژ 39 میلیمتر بارش داشته اند.
حقیقت اضافه كرد: امروز سامانه بارشی در كشور تضعیف می گردد و بارش ها بیشتر در مناطق شمال غرب، ارتفاعات البرز، غرب دریای خزر بخصوص در استان گیلان و برخی نقاط غرب معطوف می گردد كه شاهد رگبار و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت بخصوص در زمان بعد ازظهر و اوایل شب خواهیم بود.
مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی تصریح كرد: فردا این شرایط برای شمال غرب، سواحل دریای خزر، شمال شرق و بخش هایی از دامنه های زاگرس و همینطور ارتفاعات كرمان پیش بینی می گردد.
وی ادامه داد: شدت بارش ها فردا در استان های گلستان و بخش هایی از استان گیلان خواهد بود و روز دوشنبه برای ارتفاعات البرز و بخش هایی از شمال غرب رگبار و باران و گاهی وزش باد پیش بینی شده است.
حقیقت اظهار داشت: همینطور دریای عمان بخصوص مناطق شرقی امروز و فردا مواج خواهد بود.

*** وضعیت هوای تهران / گرمترین و سردترین نقاط كشور
وی اظهارداشت: بیشینه دمای روز گذشته تهران 31 بود كه امروز هم در همین دما باقی خواهد ماند اما فردا به 32 درجه خواهد رسید، كمینه دمای امروز بامداد پایتخت هم 20 درجه بود.
حقیقت اظهار داشت: با عنایت به اینكه در هفته گذشته شاهد بارش های خوبی در نقاط مخلتف كشور بودیم اما تهران بارندگی زیادی نداشت و حدود 1.2 بارش داشته است.
مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی اضافه كرد: روز گذشته دلگان و راسك در سیستان و بلوچستان و آبادان با 43 درجه گرمترین و شهركرد با 5 درجه بالای صفر خنك ترین نقاط كشور بودند.

*** پسته كاران محلول پاشی نكنند
مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی اظهار داشت: پسته كاران مناطق جنوبی در ساعات گرم روز محلول پاشی انجام ندهند چون افزایش دما و گرما سبب تبخیر سم می گردد كه برای سلامت آنها خطرناك است.
علمی 9014**1440


1397/03/05
15:28:57
5.0 / 5
4766
تگهای خبر: آب , باد , بارش , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه