صیاد غیرمجاز ماهی در بیجار دستگیر شد

صیاد غیرمجاز ماهی در بیجار دستگیر شد گل سپید: سنندج - رئیس حفاظت محیط زیست بیجار از دستگیری صیاد غیرمجاز در هنگام صید ماهی در دریاچه سد تلوار توسط محیط بانان اطلاع داد.


صادق شهنواز روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این صیاد خاطی صبح امروز در دریاچه سد تلوار مشغول صید غیر مجاز ماهی بود كه توسط نیروهای یگان حفاظت شناسایی و دستگیر شد.
وی اضافه كرد: از این صیاد متخلف، 80 قطعه ماهی و یك رشته تور سدی كشف و ضبط شد و به منظور اعمال قانون پرونده ای در این ارتباط تشكیل و به مراجع قضایی ارجاع شد.
شهنواز با اشاره به اینكه صید غیرمجاز هر قطعه ماهی حدود 50 هزار ریال جریمه دارد، تصریح كرد: این صیاد دستگیر شده در مجموع باید چهار میلیون ریال بابت ضرر و زیان بعنوان جریمه پرداخت كند هر چند این جریمه ها بازدارنده نمی باشد.
وی خاطرنشان كرد: صیادان متخلف یقین بدانند در صورت دستگیری با تشكیل پرونده به مراجع قضایی معرفی خواهند شد تا از لحاظ جنبه عمومی جرم هم قانون در مورد آنها اعمال شود.
رئیس حفاظت محیط زیست بیجار افزود: هر گونه صید ماهی با تور كشی در سدها تخلف از قانون منع صید ماهی به حساب می آید.
شهنواز تصریح كرد: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان در مناطق حفاظت شده و سدها مستقر و در حال پایش مداوم منطقه هستند تا از هر گونه صید ماهی جلوگیری نمایند و در صورت مشاهده متخلفان طبق قانون نسبت به دستگیری آنان اقدام می كنند.
وی از شهروندان خواست در صورت مشاهد افراد سودجو در انجام عملیات شكار و صیادی غیرقانونی با شماره تماس 0873822230موضوع را به ماموران یگان حفاظت این اداره اطلاع دهند.
سد تلوار با حجم مخزن 500 میلیون مترمكعب بر روی رودخانه تلوار احداث شده و الان 72.4 میلیون مترمكعب آب در آن ذخیره شده است، این سد در 35 كیلومتری شرق بیجار و در جاده بیجار - همدان قرار دارد.
7350/9102


1397/03/11
12:42:18
5.0 / 5
4777
تگهای خبر: گونه , مجاز , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه