بارش های اردیبهشت جور پائیز و زمستان را كشید

بارش های اردیبهشت جور پائیز و زمستان را كشید گل سپید: همدان- كارشناس اداره كل هواشناسی استان همدان اظهار داشت: بارش های خوب اردیبهشت امسال به تنهایی و یك تنه جور كمبود بارندگی پائیز و زمستان سال قبل را كشید و بخشی از مشكل كم آبی استان را برطرف كرد.


نادر پیرتاج روز دوشنبه در جمع خبرنگاران بیان كرد: بارش های بهاره استان ناشی از باروری ابرها نبود بلكه این بارندگی به صورت طبیعی رخ داد.
وی با اشاره به اینكه باروری ابرها زمان بر است، افزود: یكی از شرایط بارورسازی ابرها، ثابت ماندن ابر در آسمان است تا بتوانند بارش در آن منطقه داشته باشد.
كارشناس اداره كل هواشناسی استان همدان اضافه كرد: با عنایت به وسعت كم همدان، بارورسازی ابر برای بارندگی در این منطقه میسر نیست ازاین رو این مورد كه به صورت ویژه در سایت ها و فضای مجازی به آن پرداخته شد، تكذیب می گردد.
پیرتاج عنوان كرد: میزان بارش باران در اردیبهشت امسال به 128 میلیمتر رسید كه سه تا چهار برابر فصل های قبل است.
كارشناس اداره كل هواشناسی استان همدان اظهار داشت: پژوهشكده سازمان هواشناسی كشور كه متولی پیش بینی های فصلی است هم این میزان بارندگی را در اردیبهشت امسال برای همدان پیش بینی نكرده بود.
پیرتاج تصریح كرد: باید علت كاهش بارندگی در پاییز و زمستان و افزایش آن در بهار بررسی شود؛ هر چند عده ای علت آن را تغییر اقلیم عنوان كرده اند.
میزان بارندگی در همدان نسبت به دراز مدت 11 درصد افزایش داشته است.
7526/2090


1397/04/18
15:39:46
5.0 / 5
4709
تگهای خبر: آب , بارش , بارندگی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه