كلاهبرداری از بیماران با عنوان نقشه برداری از مغز

كلاهبرداری از بیماران با عنوان نقشه برداری از مغز گل سپید كلاهبرداری از بیماران با عنوان نقشه برداری از مغز


مجتبی زارعی عنوان كرد: به صورت مثال بعضی از این كلاهبرداران اعلام نموده اند كه با استفاده از نقشه برداری مغز می تواند پاركینسون را سریع تر تشخیص و درمان كنند، در حالیكه این موضوعات به هیچ عنوان حقیقی نیست و نوعی كلاهبرداری به حساب می آید.

رئیس پنجمین همایش بین المللی نقشه برداری مغز ایران با اشاره به اینكه نقشه برداری مغزی مجموعه ای از فناوری های نوین است كه كمك می نماید مسائل مغز را در حالت بیماری و طبیعی بهتر درك نماییم، اضافه كرد: هم اكنون نقشه برداری مغز شامل فعالیت های تحقیقی است و نه بالینی و این مسئله می تواند در كمك و تشخیص درمان بیماری ها در آینده موثر واقع شود. زارعی در ارتباط با برگزاری پنجمین همایش بین المللی نقشه برداری مغز ایران تصریح كرد: این همایش هفتم تا نهم مهرماه سال جاری در سالن همایش های بین المللی شهید بهشتی تهران همچون سال های قبل برگزار می گردد كه همه علاقه مندان در رشته های مهندسی، پزشكی، روانشناسی و سایر رشته های وابسته می توانند در این همایش شركت می كنند و از جدیدترین دستاورد ها در حوزه نقشه برداری مغز بهره مند شوند.

او با اشاره به حضور صاحب نظران و اساتید برجسته داخلی و خارجی در پنجمین همایش بین المللی نقشه برداری مغز ایران اظهار داشت: تعامل و ارتباط میان علاقه مندان با افراد سرآمد در حوزه نقشه برداری مغز در داخل و خارج از كشور از اهداف اصلی برگزاری این همایش است. همینطور تولید فرصت برای دانشجویان و محققین جوانی كه می خواهند در این زمینه فعالیت نموده و خویش را معرفی كنند. رئیس پنجمین همایش بین المللی نقشه برداری مغز ایران در پاسخ به اینكه چرا وزارت بهداشت تابحال نظارت و برخوردهای لازم را در این زمینه انجام نداده است، تصریح كرد: متاسفانه تصمیم های اتخاذ شده در مورد مسایلی كه به شكلی نفع مالی دارند همچون تعرفه ها، داروها، تجهیزات پزشكی بیشتر تابع نیروی های لابی و فشار است تا اصول علمی. طبعا تا زمانی كه افراد ذینفع بر روی مسایلی كه خود از آن نفع می برند تصمیم می گیرند نمی توان امیدی به حلل مسایل سلامت داشت.

زارعی با اشاره به اینكه طب اگر ملی باشد همچون طبی كه در كشورهای اروپایی اجرا شده و دیگر پزشك از بیمار پولی به صورت مستقیم دریافت نكند چنین مسائل و مشكلاتی را شاهد نخواهیم بود عنوان كرد: در صورتیكه پزشك به صورت مستقیم از بیمار پول دریافت كند و تعداد ویزیت و جراحی مبنای در آمد پزشكان باشد كیفیت خدمات سلامت همیشه قربانی كمیت خواهد شد و بدین سان هم سر ملت كلاه می رود و هم سر دولت. همان گونه كه عملا طرح تحول سلامت با وعده های بزرگ اما برنامه ریزی و مدیریت ضعیف دولت را به مرز ورشكستگی كشانید در حالیكه برای بعضی از ساده ترین داروها بیماران از داروخانه ای به داروخانه دیگر سرگردان هستند، بیمارستان ها قادر به پرداخت به پزشكان و پرستاران نیستند، و بیمه ها از پس پرداخت به دولت بر نمی آیند. در چنین سیستمی هیچ كس راضی نیست. ۴۲۲۳۸

1397/06/24
15:32:17
5.0 / 5
5154
تگهای خبر: بهداشت , پارك , خدمات , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه