همه سلبریتی های متهم به آزار جنسی از رونالدو تا كوین اسپیسی

همه سلبریتی های متهم به آزار جنسی از رونالدو تا كوین اسپیسی گل سپید همه سلبریتی های متهم به آزار جنسی؛ از رونالدو تا كوین اسپیسی


نیو صدر: دیوید كاپرفیلد، كریستیانو رونالدو، جیمز فرانكو و... حتما شما هم اسم این سلبریتی ها را در حوزه های مختلف شنیده اید، اما حالا یك كمپین جدید تصویر جدیدی از این مردان را روشن كرده؛ آزار و اذیت جنسی زنان.
دقیقا یك سال پیش همین مواقع بود كه گروهی از زنان در فضای مجازی با پخش هشتگ «می تو» یا «من هم» جنبشی جدید را برای مقابله با آزار و اذیت جنسی زنان شروع كردند. از آن زمان گروهی از زنان روایت خویش را از دفعاتی كه به مورد تجاوز قرار گرفته اند در فیس بوك، توییتر و... فریاد زدند، فریادهایی كه مردان زیادی را متهم می كرد.
اما طولی نكشید كه سلبریتی های معروف هم به فهرست این متهمان اضافه شدند، حتی بعضی از آن ها به دادگاه رفتند، محكوم شدند و شغل خویش را از دست دادند.
هالیوود نخستین جایی بود كه جنبش «می تو» در آن فردی را به آزار جنسی متهم كرد. حالا یك سال پس از این اتفاق در حوزه های مختلف فوتبال، موسیقی، سیاست و... صدها سلبریتی به آزار و اذیت جنسی محكوم شده اند، افترا بعضی از آن ها اثبات شده و افترا بعضی از آن ها هم رد شده است.
ماجرای بعضی از معروف ترین سلبریتی هایی كه جنبش می تو آن ها را به تجاوز و آزار و اذیت متهم كرد:
نام
شغل و سمت
تعداد شاكیان
ماجرای افترا چه بود؟
واكنش متهم چه بود؟
چه شد؟

هاروی واینستاین


كارگردان و موسس شركت واینستاین


بیش از ۸۰ نفر
هاروی واینستاین، تهیه كننده آلمانی نخستین متهم جنبش «می تو» بود. اكتبر سال ۲۰۱۷ نیویورك تایمز گزارش داد كه ۳ نفر اعلام نمودند كه واینستاین آن ها را مورد تجاوز جنسی قرار داده و ده ها نفر هم او را به آزار جنسی متهم كردند.
واینستاین در پاسخ به اتهامات در بیانه ای به نیویورك تایمز به این شكل اعلام پشیمانی كرد: «من به همه زنان احترام می گذارم و بابت اتفاقاتی كه افتاد پشیمانم. من یك شانس دوم از جامعه ام می خواهم اما می دانم باید برای این مورد تلاش فراوانی كنم.»
این تهیه كننده آمریكایی به تجاوز و آزار و اذیت جنسی در حوادثی در ارتباط با دو زن محكوم شد.

جیمز فرانكو

فیلم ساز و هنرپیشه

نامعلوم
یك روز پس از اینكه فرانكو برنده جایزه گلدن گلوب شد، گروهی از هنرپیشه های زن كه پیشتر تجربه كار با او را داشتند اعلام نمودند كه توسط این مرد مورد آزار جنسی قرار گرفته اند.
او یك روز بعد در یك مصاحبه تلویزیونی اعلام نمود كه اتهامات وارد شده به او دقیق نیست.
از لحاظ حقوقی هنوز در این رابطه هیچ اتفاقی نیافتاده است.

دیوید كاپرفیلد

شعبده باز

۱ نفر
شعبده باز معروف آمریكایی كه پیشتر در سال ۲۰۰۷ یك بار به تجاوز جنسی محكوم شده بود و البته بعد این حكم رد شده بود اخیرا در جنبش «می تو» هم یك بار دیگر متهم شده كه در سال ۱۹۸۸ یك دختر ۱۷ ساله را مورد آزار جنسی قرار داده است.
او چند هفته پس از اعلام این افترا در اطلاعیه ای اعلام نمود: « ما همه می خواهیم كسانی كه قربانی آزار جنسی بودند قوی تر شوند. اما تصور كنید كه چه حسی دارد كه به یك جنبش اعتماد داشته باشید و از طرفی در آن متهم شوید... به همه چیز دقت كنید اما لطفا زود قضاوت نكنید.»
در این رابطه هم هنوز هیچ اتفاقی رخ نداده است.

شروین پیشه ور

كارآفرین و سرمایه گذار در شركت های اوبر، ایربی ان بی و...

۱ نفر
شروین پیشه ور شاید تنها متهم ایرانی جنبش می تو باشد. در ماه می امسال او توسط یك نفر به تجاوز جنسی محكوم شده است.
وكیل شروین پیشه ور به سرعت اتهامات وارد شده را رد كرد.
پلیس پس از بازجویی از پیشه ور پرونده را به دلیل كمبود اطلاعات بست و وی در واقع آزاد شد.
مورگان فریمن


كاردگردان و تهیه كننده

۸ نفر
شاید فریمن یكی از عجیب ترین متهمان كمپین می تو باشد، نخستین بار گزارشی از سی ان ان اعلام نمود كه ۸ زن این هنرپیشه معروف آمریكایی را به آزار جنسی متهم كرده اند.

اما پاسخ مورگان فریمن به این اتهامات چیزی بود كه به قول خیلی ها مسیر جنبش «می تو» را تغییر داد و معنای كلمه آزار جنسی را بیشتر مشخص كرد.


فریمن هنوز به هیچ جرمی محكوم نشده، هیچ كار خویش را از دست نداده و حتی شركتی كه در حال بررسی پس گرفتن جایزه خود از او بود این كار را انجام نداد.
برخی از هنرپیشه های زن هم در دفاع از او اعلام نمودند هیچ اخلاق بدی از مرگان فریمن ندیده اند.

نلی

خواننده

۲ نفر
این خواننده آمریكایی هم یكی از افرادی بود كه در اوایل شروع جنبش می تو به افترا تجاوز محكوم شد، اودر سال ۲۰۱۸ هم یك بار دیگر توسط یك نفر دیگر به یك افترا محكوم شده است.
نلی اتهامات وارد شده به خویش را رد كرده است.
بار اول كه نلی به تجاوز جنسی متهم شده بود بازداشت شد و بعد هم بدون اثبات محكومیتش آزاد شد. پلیس می گوید در حال بررسی افترا جدید وارد شده به این رپر آمریكایی هستند.

جرج اچ دبلیو بوش

رئیس جمهور پیشین آمریكا

نامعلوم
با شروع جنبش من هم، گروهی از زنان هنرپیشه اعلام نمودند كه بوش با انجام برخی شوخی های جنسی آن ها را مورد آزار جنسی قرار داده است.
بوش پدر در واكنش به این حرف ها توسط سخنگوی خود اعلام نمود كه این كارها فقط بعنوان شوخی انجام شده و او بابت اتفاقات رخ داده معذرت خواهی كرد.
هیچ اتفاق حقوقی در این رابطه رخ نداده.


كوین اسپیسی

هنرپیشه

ده ها نفر
آنتونی رپ خواننده و هنرپیشه آمریكایی نخستین نفری بود كه هنگامی كه فقط ۱۴ سال داشت توسط اسپیسی مورد آزار جنسی قرار گرفته.بعد از آن ده ها نفر دیگر هم در دادگاه اعلام نمودند كه این اتفاق برای آن ها هم افتاده و حتی ۳ نفر گفتند كه حادثه را به پلیس گزارش داده بودند.
بعد از این اتهامات فراوان اسپیسی توضیح داد كه در حال بهبود و درمان رفتارش است.
این حادثه برای اسپیسی نتایج فراوانی داشت، او كه مسئولیت نقش اول سریال خانه پوشالی را بر عهده داشت از بازی كردن در این سریال منع شد و در یك فیلم دیگر هم سكانس های مربوط به او حذف شد.


كریستیانو رونالدو

فوتبالیست

۴ نفر
و اما حالا دیگر «می تو» وارد فوتبال هم شده است، آخرین متهم این جنبش كه شاید معروف ترین آن هم باشد كریستانیو رونالدو فوتبالیست محبوب پرتغالی است.
گفته می گردد كه در سال ۲۰۰۹ یك زن آمریكایی را مورد آزار جنسی قرار داده و بعد با او توافق كرده تا با پرداخت پول این زن دیگر این مورد را اعلام نكند.
اما حالا كاترین اینكار را انجام داده و ۳ زن دیگر هم اعلام نموده اند چنین اتفاقی رخ داده.
فوتبالیست پرتغالی اعلام نموده این مورد را جدا رد می كند.
این مبحث هنوز اثبات نشده با این وجود كمپانی نایكی روز با انتشار یك بیانیه، نگرانی عمیق خویش را از وضعیت پیش آمده برای رونالدو ابراز كرده.
۴۲۲۳۷

1397/07/24
20:33:33
5.0 / 5
5064
تگهای خبر: مجاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه