كشف كروكدیل از رستورانی در كرجبعلاوهعكس

كشف كروكدیل از رستورانی در كرجبعلاوهعكس گل سپید: مدیر كل محیط زیست استان البرز از كشف یك كروكدیل از رستورانی در مشكین دشت كرج اطلاع داد.


فردین حكیمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه كرد: این كروكدیل بعد از آنكه زنده از این رستوران كشف شد به مركز بازپروری حیات وحش پارك پردیسان منتقل شد.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان با اشاره به اینكه برخی تصور كرده بودند هدف از نگهداری این حیوان در رستوران استفاده از گوشت آن بوده است، خاطرنشان كرد: این كروكدیل برای جذب مشتری در این رستوران استفاده می شد.
وی ادامه داد: صاحب رستوران پیشتر با دریافت مجوز از محیط زیست چند پرنده را در این محل نگهداری می كرد اما این كروكدیل كه گونه بومی ایران هم نبود بدون مجوز در كنار آن پرنده ها نگهداری می شد.
حكیمی تصریح كرد: محیط زیست به هیچ وجه مجوزی برای نگهداری از این گونه ها صادر نمی كند.
به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، كروكدیلها و تمساح ها نقاط مشترك زیادی با هم دارند. هر دو به شكلی از یك خانواده هستند، هر دو هر جنبنده ای كه پیدا كنند شكار می كنند. حس بویایی و بینایی و شنوایی بسیار خوبی هم دارند اما آنها تفاوت هایی هم با هم دارند.
بعنوان مثال، محل زندگی كروكودیل ها با تمساح ها متفاوت می باشد. تمساح ها در مرداب هایی با آب تازه و دریاچه هایی با جریان سرعت پایین در جنوب شرقی و جنوب آمریكا و چین زندگی می كنند، در صورتی كه كروكودیل ها در مرداب ها، رودخانه های با جریان كم، همینطور آب های شور در آفریقا و شمال و جنوب آمریكا و آسیا زندگی می كنند.
تنها جایی كه در هر دو موجود به صورت مشترك وجود دارند، جنوب فلوریداست. تفاوت محل زندگی آنها در غده هایی هست كه نمك رو از آب شور جدا می كند كه در تمساح ها بر خلاف كروكدیل ها این غدد به خوبی كار نمی كنند.
تفاوت دیگر در شكل آرواره های آنهاست. كروكدیل ها، آرواره هایی بلند و به شك حرف V دارن اما آرواره های تمساح كمی گرد تر و به شكل حرف U است. آرواره های تمساح بسیار قوی تره و برای فشار آوردن به طعمه های سخت پوست مثل لاك پشت طراحی شده است، اما آرواره های باریكتر كروكدیل برای فشار آوردن برای سوراخ كردن هر نوع طعمه ای ایده آل است.

به جز آرواره ها می توان تفاوت هایی رو هم در دندان هایشان دید. فك پایینی تمساح كوچكتر از بالایی هست. وقتی دهان تمساح بسته باشد، دندان های پایینش دیده نمی گردد، ولی آرواره های كروكودیل ها حدودا به یك اندازه است.
تفاوت دیگر بین تمساح و كروكودیل در پوست آنهاست. هر دوی آنها چاله های كوچكی بر روی پوستشون دارند كه گیرنده های فشار هستند. این چاله ها كه شبیه نقطه های كوچكند، به روی تمام قسمت های بدن كروكدیل وجود دارند اما در بدن تمساح فقط بروی آرواره ها هستند.1397/08/07
15:13:46
5.0 / 5
4940
تگهای خبر: آب , پارك , پرنده , حیوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه