هوای البرز در مرز هشدار، افراد با ناراحتی قلبی مرخصی بگیرند

هوای البرز در مرز هشدار، افراد با ناراحتی قلبی مرخصی بگیرند گل سپید: مدیركل مدیریت بحران استانداری البر ز با اشاره به شدت بالای آلاینده ها در هوای البرز و وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد، اظهار داشت: مهدهای كودك البرز در روز پنجشنبه به علت آلودگی هوا تعطیل می گردد.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، مهدی مهرور در جلسه كارگروه اجرایی و اضطراری كاهش آلودگی هوا و گرد و غبار استان كه امروز چهارشنبه 30 آبان برگزار شد، اظهار نمود: در این راستا مصوب شد كنترل مضاعف محدویت های نوعی و زمانی تعیین شده برای خودروها و موتور سیكلت ها در محدوده ترافیكی مصوب یا كل محدوده شهر با هماهنگی پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان و اداره كل دفتر فنی استانداری صورت گیرد.
وی ادامه داد: از تردد كلیه وسایل نقلیه موتوری دارای پلاك شخصی، عمومی و دولتی فاقد برچسب معاینه فنی معتبر در سطح شهر توسط عوامل راهنمایی و رانندگی با توقف اعمال قانون جلوگیری می گردد. در این راستا همینطور شهرداری ها و ادارات كل راهداری و حمل و نقل جاده ای از تردد وسایل حمل و نقل كه آلایندگی قابل رویت دارند از محل توقفگاه و پایانه های حمل و نقل برون شهری اجتناب كنند.
مهرور بیان كرد: گشت انتظامی، گشت اتوبوسرانی و تاكسیرانی، موسسات تاكسی سرویس، خودروهای فوریت های پزشكی و پزشكان، جانبازان و بیماران خاص، خودروهای امداد و خودروهای حمل زباله شهرداری ها از محدودیت های اعمال شده در این شرایط مستثنی هستند.
مدیركل مدیریت بحران خاطرنشان كرد: پایگاه های سیار اورژانس و هلال احمر با جانمایی مناطق آلوده تر و پر تردد به منظور كاهش زمان دسترسی به پایگاه ها مستقر می شوند. در این جلسه مصوب شد دستگاه های اجرایی تهیه و توزیع و اجبار استفاده از ماسك استاندارد توسط كاركنانی كه حضور فیزیكی در سطح شهر بعنوان وظیفه خدمتی آنها مشخص شده است را تهیه كنند.
وی ادامه داد: مدیران دستگاه های اجرایی با در خواست مرخصی برای كلیه افراد دارای مشكل تنفسی و قلبی موافقت كنند.
وی افزود: اداره كل صنعت معدن تجارت برای تعطیلی موقت واحدهای صنعتی، كارخانه ها و مراكز موثر در تشدید آلودگی هوا هماهنگی های لازم را انجام دهد.
مهرور خاطرنشان كرد: همینطور استفاده از سوخت مایع در نیروگاه ها و صنایع ممنوع می باشد. همینطور ناوگان حمل و نقل همگانی در جابه جایی مسافر حاكثر توان خویش را به كار گیرد. به منظور پیشگیری از آلودگی هوا مقرر گردید مركز صدا و سیمای استان ضمن تهیه برنامه های آموزشی در جهت ارتقاء فرهنگ تولید هوای پاك نسبت به اطلاع رسانی در مورد طرح محدوده ترافیك شهر كرج (زوج و فرد) اقدام نماید.
وی ادامه داد: والدینی كه كودكان مهدكودكی دارند می توانند از مرخصی استفاده كنند و مدیران مرتبط همكار لازم را بعمل آورند.
1397/09/01
21:27:09
5.0 / 5
4251
تگهای خبر: آب , آلودگی , بحران , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه