ایلام دومین استان پربارش كشور در پاییز 97

ایلام دومین استان پربارش كشور در پاییز 97 به گزارش گل سپید كارشناس پیش بینی اداره كل هواشناسی ایلام اظهار داشت: بارندگی های پاییزی در این استان بسیار مطلوب بود كه سبب شد پس از استان گیلان در رتبه دوم پربارش ترین استان كشور قرار گیرد.


احسان احمدنژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: 338 میلیمتر نزولات جوی به صورت میانگین از آغاز مهرماه سال جاری تابحال در نقاط مختلف استان ثبت شده است.
وی با اشاره به اینكه سال قبل مجموع بارش ها 59 میلیمتر در استان ایلام بود، اضافه كرد: میزان بارش باران امسال نسبت سال گذشته 463 درصد افزایش دارد.
احمدنژاد خاطرنشان كرد: میزان بارش ها در مقایسه با میانگین بلندمدت كه در فصل پاییز 227 میلیمتر بوده 204 درصد افزایش دریافت نزولات جوی در استان ایلام را نشان داده است.
وی تصریح كرد: از آغاز سال زراعی جاری تابحال بیشتر بارش باران در اركواز ملكشاهی با 476 میلی متر و كمترین بارش هم در دهلران با 240 میلی متر بارندگی ثبت شده و ایلام هم 397 میلی متر بارندگی داشته است.
به گزارش گل سپید به نقل از ایرنا، بر مبنای مطالعه نقشه های هواشناسی و مطالعات جوی استان ایلام در پاییز امسال از میزان بارش های مطلوبی برخوردار بود كه باتوجه به میزان بارش های متوالی از مهر امسال تابحال می توان اظهار داشت كه این پیش بینی هواشناسی محقق شد.
اما مطالعه نقشه های جوی در زمستان امسال مبین این مورد است كه برخلاف پاییز وضعیت بارش ها در فصل زمستان چندان مطلوب نمی باشد و بارش در حد نرمال یا كمتر از نرمال خواهد بود.
7172/6119


1397/09/23
13:20:02
5.0 / 5
4399
تگهای خبر: بارش , بارندگی , دریا , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه