مسافران مناطق سردسیر تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند

مسافران مناطق سردسیر تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند به گزارش گل سپید كارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: با عنایت به اینكه بارش ها در ارتفاعات و مناطق سردسیر كشور به صورت برف خواهد بود بنابراین رانندگانی كه قصد تردد در این مناطق را دارند، لوازم ایمنی مانند زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.


كبری رفیعی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اضافه كرد: ارتفاعات البرز، زاگرس شمالی و شمال غرب شامل بعضی از مناطق مرتفع كردستان، كرمانشاه، آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان و همدان شاهد بارش برف خواهیم بود.
وی افزود: امروز مناطق غرب، جنوب غرب، شمال غرب، زاگرس شمالی، البرز مركزی و غربی، سواحل مركزی و غربی دریای خزر هم بارش باران خواهیم داشت.
رفیعی اضافه كرد: از بعدازظهر این سامانه به سمت شرق حركت می كند ازاین رو مناطق مركزی و شرقی دریای خزر، شمال شرق كشور بارش خواهند داشت كه بارش ها در مناطق سردسیر و مرتفع به شكل برف خواهد بود.

*** انباشت آلاینده ها در بعضی كلانشهرهای كشور
رفیعی اظهار داشت: فردا بارش های پراكنده برف در استان های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و گلستان پیش بینی شده است، به تدریج این سامانه از شمال شرق خارج می گردد اما سایر مناطق كشور با عنایت به اینكه جوی نسبتا پایدار دارند امكان دارد تا حدی سبب كاهش كیفیت هوا بخصوص روز پنجشنبه در شهرهای صنعتی شود.

*** ورود سامانه بارشی جدید
كارشناس سازمان هواشناسی اضافه كرد: روز پنجشنبه سامانه بارشی دیگری از سمت غرب وارد كشور می گردد كه بارش ها به تدریج در شمال غرب، سپس استان های البرز، قزوین، تهران، مركزی، قم و سواحل مركزی و غربی دریای خزر آغاز می گردد.

*** وضعیت هوای تهران/ گرمترین و سردترین نقاط كشور
وی اضافه كرد: امروز در تهران بارش باران خواهیم داشت و از بعدازظهر به تدریج كاهش ابر را شاهد خواهیم بود، اوایل شب هم تا حدودی وزش باد شدید پیش بینی شده است، بیشینه دمای امروز تهران 11 درجه سانتی گراد و كمینه دمای فردا بامداد پایتخت هم 3 درجه سانتی گراد بالای صفر پیش بینی شده است.
رفیعی اظهار داشت: بندرعباس 28 درجه و اهواز 22 درجه سانتی گراد گرمترین و كرمان با 6 درجه زیر صفر، زاهدان 3 درجه زیر صفر، شیراز 2 درجه زیر صفر و یاسوج دمای صفر درجه به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط كشور در 24 ساعت گذشته بودند.
علمی 9014**1440


1397/09/27
15:32:50
5.0 / 5
4536
تگهای خبر: باد , بارش , تردد , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه