خطر افزایش سطح دریا برای اكوسیستم های ساحلی جهان

خطر افزایش سطح دریا برای اكوسیستم های ساحلی جهان به گزارش گل سپید افزایش سطح دریا و پیشروی آب به مناطق ساحلی، باعث تحلیل رفتن زمین های باتلاقی در خطوط ساحلی جهان شده است.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، در این بررسی گروهی از كارشناسان استرالیایی به مطالعه بیشتر از ۷۰۰ هزار تصویر ماهواره ای پرداختند تا گستردگی و تغییر زمین های باتلاقی ساحلی در سراسر جهان را ارزیابی كنند.

نتایج بدست آمده از آن حكایت می كند كه اكوسیستم های زمین های باتلاقی ساحلی در بعضی از كشورها در فاصله سال های ۱۹۸۴ تا ۲۰۱۶ میلادی بیشتر از ۱۶ درصد كاهش پیدا كرده است. زمین های باتلاقی ساحلی اكوسیستم های حائز اهمیتی هستند و همچون ضربه گیری در مقابل طوفان ها و افزایش سطح دریاها عمل می كنند و زیستگاه گونه های خیلی از حیوانات به حساب می آیند.

تقریبا حدود ۵۰ درصد از گستره جهانی زمین های باتلاقی ساحلی در هشت كشور جهان متمركز است كه شامل اندونزی، چین، استرالیا، آمریكا، كانادا، هند، برزیل و میانمار هستند.

یكی از محققان این مطالعه اظهار داشت: زمین های باتلاقی ساحلی اكوسیستم های بزرگی هستند كه در تمامی نقاط جهان وجود دارند اما به شدت در مقابل تهدیدهای محیط زیستی صدمه پذیرند چون كه موقعیت های دقیق آنها معلوم نیست و ظرفیت كافی برای كنترل آنها وجود ندارد.

به نوشته روزنامه گاردین، به قول محققان در مناطقی از چین و غرب اروپا زمین های باتلاقی ساحلی گستره ای به مساحت بیشتر از ۱۸ كیلومتر را در بر گرفته اند. همینطور در استرالیا در تمامی مناطق این كشور این اكوسیستم مشاهده می گردد.
1397/10/08
22:59:03
5.0 / 5
4726
تگهای خبر: آب , ارزیابی , اكوسیستم , حیوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه