مكمل های خوراكی در جلوگیری از زوال عقل بی تاثیرند

مكمل های خوراكی در جلوگیری از زوال عقل بی تاثیرند به گزارش گل سپید پزشكان طی بررسی روی نتایج چندین مطالعه دریافتند شواهدی كه حاكی از تأثیر ویتامین ها و مكمل های معدنی در جلوگیری از زوال عقل باشد وجود ندارد.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، در این بررسی نتایج ۲۸ آزمایش روی بیشتر از ۸۳ هزار فرد ۴۰ ساله و بالاتر كه به لحاظ قدرت شناختی در سلامت كامل بوده اند، مورد ارزیابی مجدد قرار گرفت.
این گزارش ها در برگیرنده انواع مختلفی از ویتامین ها و مواد معدنی به تنهایی یا در تركیب با یكدیگر و در دوزهای مصرفی مختلف بوده است. در هشت مطالعه سه آنتی اكسیدان ویتامین C، A و بتاكاروتن مورد بررسی قرار گرفتند. همینطور در بررسی های دیگر تأثیر ویتامین D، كلسیم، مكمل های روی، مس، سلنیوم و ویتامین های B یا در تركیب آنها با آنتی اكسیدان ها و مواد معدنی مقایسه شد.
به گزارش نیویورك تایمز، متخصصان انگلیسی اظهار داشتند: در این بررسی ها هیچ مدرك و دلیلی در خصوص اثربخش بودن مصرف مكمل های معدنی یا ویتامین ها در جلوگیری از زوال عقل و پیشگیری از تحلیل رفتن قدرت شناختی به دست نیامد. همینطور ادعاهایی در خصوص اثربخش بودن مصرف طولانی مدت مكمل ها با آنتی اكسیدان ها وجود دارد كه شواهد به دست آمده در این رابطه هم قابل قبول نیستند.1397/11/17
17:28:01
5.0 / 5
4882
تگهای خبر: ارزیابی , دریا , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه