آمادگی هلال احمر برای ارائه خدمات در سوریه درصورت ازسرگیری اعزام زائران

آمادگی هلال احمر برای ارائه خدمات در سوریه درصورت ازسرگیری اعزام زائران گل سپید: رئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به احتمال از سرگیری اعزام زائران ایرانی به كشور سوریه، اظهار نمود: صحبت هایی درباره از سرگیری اعزام زائران مطرح شده، بدین سبب در صورتیكه سفرها به شكل رسمی آغاز شود ما باز آمادگی داریم كه در كوتاه ترین زمان ممكن مراكز درمانی خودرا در دمشق و زینبیه راه اندازی نماییم تا نسبت به نمایش خدمات به زائران اقدام گردد.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، دكتر محمد تقی حلی ساز با اشاره به ماموریت جمعیت هلال احمر، اظهار داشت: مجلس در مجوزی مسئولیت درمان خارج از كشور را به جمعیت هلال احمر واگذار كرده است، از این رو درمان زائران سفرهای زیارتی عراق و سوریه همچون وظایف جمعیت هلال احمر در چارچوب مركز پزشكی حج و زیارت تعریف می شود. نمایش خدمات درمانی به زائران در مدتی كه در كشورهای مقصد حضور دارند با این مركز است كه برحسب حجم زائران، كادر درمانی در مجتمع های پزشكی حضور پیدا كرده و نمایش خدمات می دهند.
وی با بیان این كه درمانگاه های مركزپزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در كشورهای عراق، عربستان و احیانا سوریه تشكیل می شود، اشاره كرد: هم اكنون برنامه ریزی برای ایجاد درمانگاه ها در شهرهای كربلا، نجف و كاظمین نسبت به نمایش خدمات پزشكی با همكاری سازمان حج وزیارت انجام شده است.
حلی ساز درباره اظهارات مطرح شده پیرامون احتمال آغاز سفر رسمی زائران ایرانی به سوریه و اقدامات مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر، اظهار داشت: مركز پزشكی حج و زیارت هلال احمر در همكاری با سازمان حج و زیارت مسئولیت نمایش خدمات بهداشتی و درمانی زائران در سه كشور عربستان، عراق و سوریه را برعهده دارد، اما باتوجه به این كه اعزام زائر به سوریه صورت نمی گیرد، ما باز هم اكنون مركز درمانی در این كشور نداریم.
وی با اشاره به احتمال از سرگیری اعزام زائران ایرانی به كشور سوریه، اظهار داشت: صحبت هایی درباره از سرگیری اعزام زائران مطرح گردیده است، بدین سبب در صورتیكه سفرها به شكل رسمی آغاز شود ما باز آمادگی داریم كه در كوتاه ترین زمان ممكن مراكز درمانی خودرا در دمشق و زینبیه راه اندازی نماییم تا نسبت به نمایش خدمات به زائران اقدام گردد.
رئیس مركز پزشكی حج وزیارت جمعیت هلال احمر، با اشاره به چارت های تعیین شده برای برگزاری مراسم حج تمتع اظهار داشت: ما برای این مراسم دو بیمارستان در مكه و مدینه در نظر داریم، علاوه بر آن برمبنای جمعیت زوار در هتل ها مجتمع های درمانی ایجاد می نماییم تا زائران با راهنمایی پزشك كاروان برای دریافت خدمات درمانی به این مجتمع ها بازگشت كنند و اگر نیاز به خدمات تخصصی تر داشتند توسط پزشكان مسلط به عربی به بیمارستان كشور میزبان منتقل شوند، دراین مجتمع ها كه در واقع پلی كلینیك شمرده می شود، متخصص زنان، داخلی و... حضور دارند و خدمات پرستاری نمایش می شود. مجتمع های پزشكی 24 ساعته یا دربرخی مواقع تنها در روز خدمات درمانی نمایش می كنند.
به گزارش مركز پزشكی حج و زیارت، وی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای حضور تیم های درمانی در مراسم اربعین حسینی سال 98، اظهاركرد: درمسیر نجف به كربلا درمانگاه های متعددی برپا می شود و اگرجمعیت زائر برای حضور در راهپیمایی اربعین زیاد شود، در كنار درمانگاه ثابت، درمانگاه های دیگر باز برپا می نماییم.
حلی ساز با اشاره به اینكه آموزش درمانی جزو پروتكل همكاری مركزپزشكی حج و زیارت با جمعیت هلال احمر است، اظهار نمود: برای زائرین سرفصل های آموزشی در حداقل سه جلسه پیش، حین و سپس سفر نمایش می شود، چونكه اعتقاد داریم این آموزش ها بهترین روش برای پیشگیری است و تاثیر گذارتر و مهم تر از برگزاری درمانگاه ها در كشورها میزبان است.1397/12/25
12:19:41
5.0 / 5
4460
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , دریا , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه