در روز آشتی با طبیعت با محیط زیست دوست باشیم

در روز آشتی با طبیعت با محیط زیست دوست باشیم به گزارش گل سپید فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست در پیامی از مردم خواست كه در روزهای نوروز برای حفظ محیط زیست نكاتی را رعایت نمایند.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، سرهنگ جمشید محبت خانی، فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست، به مناسبت حلول سال نو در پیام تبریكی اظهار داشت: ضمن تبریك به هم وطنان گرامی به مناسبت حلول سال نو، از عموم مردم شریف ایران كه در روزهای نوروز قصد عزیمت به نقاط مختلف كشور و حضور در عرصه های طبیعی را دارند، خواهشمندیم موارد زیر را مد نظر قرار دهند.
وی اظهار داشت: پسماندها و تولید زباله علاوه بر اینكه سبب به خطر انداختن محیط زیست می شود، در بعضی از موارد جرم هم تلقی شده و برخورد قانونی با آن خواهد شد. زمانی كه زباله ای از اتومبیل به بیرون پرتاب می شود، علاوه بر اینكه جرم تلقی شده و پلیس راهور با آن به شدت برخورد می كند، همینطور سبب بروز حادثه در جاده می شود.

سرهنگ محبت خانی با اشاره به اینكه در سال ۹۷ دلیل خیلی از آتش سوزی ها در مناطق چهارگانه "فیلتر سیگار "بوده است، از مردم خواست كه از انداختن فیلتر سیگار اجتناب كنند.
وی درباره آتش سوزی ها در این ایام هم اخطار داد و بیان كرد: از مردم تقاضا می شود اگر در هر قسمتی از مناطق چهارگانه آتش روشن كردند، پیش از ترك آن محل، حتماً از خاموش شدن آتش مطمئن بشوند تا مانند سال قبل شاهد آتش سوزی نباشم (بیشترین آتش سوزی پارسال مربوط به استان های شمالی كشور بوده است).
فرمانده یگان حفاظت رها نكردن زباله ها را در محیط مهم دانست و اظهار داشت: مردم حتماً در مناطق چهارگانه كیسه های زباله با خود داشته باشند و هیچگاه زباله های خویش را در محیط رها نكنند.
محبت خانی تصریح كرد: برنامه روز طبیعت، برنامه ای جذاب است و جشن زیبای آشتی با طبیعت باید جشنی باشد كه ما واقعاً با طبیعت آشتی نماییم، پس با رها سازی ماهی های قرمز در هر جا، محیط زیست را آلوده نكنیم و در محل های از پیش تعیین شده توسط شهرداری آنها را رها كنید و سبزه ها را هم در جاده ها و روی اتومبیل ها نگذاریم چونكه سبب از بین رفتن محیط زیست می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست در انتها اظهار داشت: با نخریدن لاك پشت، مار آبی و سمندر لرستانی در حفاظت از محیط زیست كوشا باشیم و اگر مردم در بازار خریدند در صورت مشاهده حتماً با شماره تماس ۱۵۴۰ در سراسر كشور با ما تماس بگیرند.1398/01/12
19:44:38
5.0 / 5
5207
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه