بارندگی در استان ایلام

بارندگی در استان ایلام به گزارش گل سپید رئیس گروه پیش بینی اداره كل هواشناسی ایلام اظهار داشت: هوای استان با ورود یك سیستم ناپایدار جوی بارانی از فردا یكشنبه بارانی می گردد كه این ناپایداری جوی كاهش دمای هوا را هم به دنبال دارد.


مجتبی میهن پرست روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: این سامانه بارشی از اواخر وقت روز یكشنبه فعالیت های ریزشی خویش را آغاز می كند و این روند تا روز چهارشنبه ادامه می یابد.
وی با اشاره به اینكه این سامانه بارشی از ریزش های موثر و مطلوب جوی برخوردار است، اضافه كرد: میزان شدت بارش های آن از اواخر روز دوشنبه تا چهار شنبه افزایش می یابد.
میهن پرست خاطرنشان كرد: با عنایت به میزان موثر بارش های این سیستم جوی احتمال آب گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و لغزندگی جاده ها دور از ذهن نیست و از روز سه شنبه كاهش محسوس دما بین سه تا 6 درجه سانتیگراد تا اواخر هفته رخ می دهد.
وی وزش باد نسبتا شدید و بروز پدیده رعد و برق و خطر وقوع صاعقه در ارتفاعات را از دیگر شرایط جوی استان ایلام ذكر كرد و اظهار داشت: به دلیل وزش باد احتمال شكل گیری پدیده گرد و غبار در نوار مرزی هم وجود دارد.
به گزارش گل سپید به نقل از ایرنا، استان ایلام در سال قبل با كاهش محسوس بارش های جوی مواجه بود و بر خلاف بارش های چشمگیر سال زراعی 95 - 94، با عنایت به كاهش محسوس بارش ها در سال زراعی 95 - 96 از منظر هواشناسی استان ایلام در وضعیت خشكسالی بوده است.
403 میلی متر بارش نزولات جوی در سال زراعی جاری (اول مهر سال 95 تا آخر شهریور سال 96) در استان ایلام باریده است.
این میزان بارش نسبت به سال زراعی گذشته 53 درصد و در مقایسه با میانگین دراز مدت 14 درصد كاهش را نشان داده است.
امید است كه در ماه های باقیمانده سال زراعی جاری ( 96 -97 ) استان ایلام شاهد بارش مطلوب و موثر نزولات جوی باشد.


 

1396/08/27
23:19:45
5.0 / 5
5617
تگهای خبر: باد , بارش , دما , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه