آغاز موج جدید بارش ها در كشور از عصر امروز

آغاز موج جدید بارش ها در كشور از عصر امروز به گزارش گل سپید مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی برای امروز عصر در نیمه جنوبی آذربایجان غربی، نیمه جنوبی آذربایجان شرقی، كردستان، كرمانشاه، بخش غربی فارس و شمال بوشهر بارش شدید باران پیش بینی نمود.


احد وظیفه در گفتگو با ایسنا، ضمن تشریح آخرین وضعیت جوی كشور طی سه روز آینده اظهار داشت: برپایه تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز جمعه با ورود سامانه بارشی در استان های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، نواحی غربی و مركزی خلیج فارس، استان های واقع در دامنه های البرز غربی و زاگرس مركزی استان های فارس و بوشهر رگبار باران گاهی رعد و برق وزش باد پیش بینی می شود.
وی با اشاره به پیش بینی بارش پراكنده در نواحی مركزی كرمان، شمال هرمزگان، شرق، شمال شرق و بخش های مركزی كشور و استان های واقع در دامنه های البرز مركزی اضافه كرد: این سامانه در روز شنبه تقویت شده و علاوه بر نواحی ذكر شده به تدریج سواحل غربی خزر را در بر می گیرد.
مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به شدت بارش ها در پس از ظهر جمعه در نیمه جنوبی آذربایجان غربی، نیمه جنوبی آذربایجان شرقی، كردستان، كرمانشاه، بخش غربی فارس و شمال بوشهر اظهار نمود: شدت بارش ها در روز شنبه در شمال شرق خوزستان، جنوب لرستان، نیمه غربی چهارمحال و بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد، جنوب كرمانشاه، نیمه شمالی فارس و بوشهر، خراسان رضوی و برخی نقاط آذربایجان شرقی و غربی است.
وظیفه با اشاره به اینكه در اواخر وقت شنبه از میزان فعالیت سامانه از سمت غرب كاسته شده و عمده فعالیت آن تا ظهر یكشنبه در شمال شرق كشور در استان های خراسان شمالی و رضوی، شرق سمنان و دامنه های البرز شرقی خواهد بود، توضیح داد: لازم به ذكر است در این مدت بارش در ارتفاعات البرز غربی و مركزی و ارتفاعات زاگرس مركزی به صورت برف است.
وی تصریح كرد: همینطور روزهای جمعه و شنبه خلیج فارس مواج و طوفانی است.
مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به آخرین وضعیت جوی پایتخت هم اظهار داشت: تهران امروز كمی ابری، به تدریج ابری همراه با وزش باد، با حداكثر دمای ۲۰ و حداقل دمای ۹ درجه سانتی گراد است. فردا هم آسمان تهران نیمه ابری، در بعضی ساعات ابری همراه با رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید، با حداكثر دمای ۱۸ و حداقل دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.1398/01/16
17:28:39
5.0 / 5
4977
تگهای خبر: آسمان , باد , بارش , خلیج
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه