در بسته اخبار اجتماعی گل سپید بخوانید

از وضعیت هوای كشور در ماه رمضان تا سیل شورش طبیعت مقابل نادیده انگاری علم

از وضعیت هوای كشور در ماه رمضان تا سیل شورش طبیعت مقابل نادیده انگاری علم گل سپید: وضعیت هوای كشور در ماه رمضان، كارتخوان ارتباطی با فرار مالیاتی پزشكان ندارد، ۵۸۰ مدرسه خشتی و گلی جمع آوری شد و آخرین وضعیت از طریق اندازی كلینیك سلامت جنسی تیتر مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز دوشنبه ( ۱۶ اردیبهشت ماه) هستند.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، امروز در سرویس اجتماعی ایسنا ۴۸ خبر، مصاحبه و گزارش ارسال شده است كه گزیده ای از مهمترین این اخبار به همراه تیتر و لینك در زیر می آید:

توزیع «بسته های غذایی» ۲۰۰ هزار تومانی ویژه رمضان

معاون توسعه مشاركت های مردمی كمیته امداد از توزیع بسته های غذایی ویژه ماه رمضان بین مددجویان كمیته امداد در مناطق محروم و خیلی محروم آگاهی داد.

علیرضا عسگریان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه سال قبل بیشتر از ۱۳ میلیارد تومان بسته غذایی بین مددجویان توزیع شده است، اظهار داشت: هدفگذاری امسال كمیته امداد برای توزیع بیشتر از ۲۰ میلیارد تومان بسته غذایی در ماه رمضان است. این كمك ها در مناطق محروم و خیلی محروم توزیع می شود.

نرخ حق بیمه و شرایط بازنشستگی «زنان خانه دار»

مدیركل تامین اجتماعی غرب تهران درباره بیمه زنان خانه دار توضیحاتی داد و اظهار داشت كه یكی از دغدغه های زنان خانه دار، آینده آن هاست. پس به منظور از بین بردن دغدغه این زنان بیمه این گروه را در دستور كار قرار داده ایم و بر این اساس قرار شد زنان خانه دار از ۱۸ تا ۵۰ سالگی در صورت تمایل به نزدیكترین شعبه محل سكونت خود بازگشت و درخواست بیمه كنند البته زنان مجرد هم می توانند درخواست بدهند و از این فرصت بهره مند شوند.

ناهید حیدری در گفت و گو با ایسنا اضافه كرد: نرخ حق بیمه زنان خانه دار از ۱۲ تا ۱۸ درصد بسته به نوع خدمات برای این گروه متفاوت می باشد كه می توانند یكی از آنها را انتخاب كنند.

چرا طرح راه اندازی «كلینیك های سلامت جنسی» به سرانجام نرسید؟

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از ناتمام ماندن طرح كلینیك های "سلامت خانواده" آگاهی داد و اظهار داشت: در دولت یازدهم پیگیر ایجاد این كلینیك های تخصصی بودیم كه متوجه شدیم به علت اختلاف نظرها در مورد راه اندازی كلینیك های سلامت جنسی، طرح پیشنهادی ما اجرایی نشده است.

اطهره نژادی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه هدف معاونت امور زنان از طریق اندازی كلینیك های سلامت خانواده با همكاری وزارت بهداشت، تحكیم بنیان خانواده بوده است، اظهاركرد: چند سال اخیر معاونت امور زنان بنا به تخصص و سابقه وزارت بهداشت روی كلینیك های سلامت خانواده فعالیت و در همین راستا با این وزارتخانه تفاهم نامه ای امضاء كرد. بر طبق این تفاهم نامه مقرر شد كه وزارت بهداشت در پلی كلینیك های دانشگاه های علوم پزشكی مراكز استان ها، كلینیك هایی راه اندازی كند تا اگر خانواده ها در ابعاد مختلف خانوادگی با مشكل مواجه گشتند به این كلینیك ها بازگشت كنند.

كارتخوان، ارتباطی با فرار مالیاتی پزشكان ندارد / تابع قانونیم

رییس كل سازمان نظام پزشكی با اشاره به مباحث مطرح شده درباره نصب كارتخوان در مطب پزشكان، با اشاره به اینكه بیشتر پزشكان از كارتخوان استفاده می نمایند، اظهار داشت: در مجموع سازمان نظام پزشكی از هر اقدامی كه منجر به تسهیل خدمت به مردم و بیمار شود، استقبال می كند.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، دكتر محمدرضا ظفرقندی در نشستی خبری درباره نصب كارتخوان در مطب پزشكان اظهار داشت: بحث ها در این ارتباط واقعی نیست و بیشتر پزشكان از كارتخوان استفاده می نمایند. سازمان نظام پزشكی از هر اقدامی منجر به تسهیل خدمت به مردم و بیمار شود، از آن استقبال می كند. آنچه كه مورد اعتراض است، این است كه اگر موضوعی در مجلس مطرح می شود، باید برای همه صنوف باشد. چرا در مجلس مبحثی را برای یك صنف خاص مطرح می كنند؟ كارتخوان باید برای همه صنوف باشد.

از اهدای "نسوج پیوندی" چه می دانید؟

مقوله اهدای عضو در ایران كه آغاز شكل گیری و قانون گذاری آن به حدود ۳۰ سال قبل بازمی گردد، همواره یكی از دغدغه های جدی وزارت بهداشت بوده است؛ عملی كه به مرور زمان با فرهنگسازی مناسب توانسته موجب نجات جان بیماران نیازمند به پیوند عضو باشد. اما شاید پیوند نسوج امری كمتر شناخته شده برای مردم باشد و حتی كمتر كسی اطلاع داشته باشد كه امكان اهدای نسوج از فردی كه به مرگ طبیعی فوت كرده باز وجود دارد.

دكتر ساناز دهقان - رئیس گروه پیوند و فراهم آوری اعضای وزارت بهداشت - در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه پروسه پیوند نسوج از اشخاصی كه به مرگ طبیعی هم فوت كرده باشند، امكان پذیر است، اظهار داشت: این نوع از برداشت نسج برای آن دسته از متوفیانی كه برای تشریح به پزشكی قانونی نرفتند و باز مشكلی در برداشت نسوج وجود نداشته باشد، صورت می گیرد.

وضعیت هوای كشور در ماه رمضان

با توجه به آغاز ماه مبارك رمضان، مدیركل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به بارش های ضعیف در بعضی مناطق كشور در ایام پایانی هفته جاری، از احتمال افزایش دما از یكشنبه هفته آینده (۲۲ اردیبهشت ماه) آگاهی داد.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه در ماه جاری شرایط آب و هوایی بدی نداریم، اظهاركرد: طی امروز، فردا و پس فردا (۱۶، ۱۷ و ۱۸ اردیبهشت) بارش های ضعیفی را در دامنه های البرز انتظار داریم.

سیل؛ شورش طبیعت مقابل نادیده انگاری علم

بنا بگفته یك كارشناس شهری اگر به قوانین طبیعت و محیط زیست احترام نگذاریم و در اقدامات خود علم را نادیده بگیریم، طبیعت روزی ضربه شست خودرا نشان خواهد داد.

كیومرث حبیبی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه ازهزاران سال قبل تابحال بحثی تحت عنوان توسعه و بالندگی وجود دارد و قدمت آن به زمان ظهور انسان بازمی گردد، اظهار نمود: در مقاطع زمانی مختلف، دیدگاه و رویكرد در مورد توسعه متفاوت بوده است اما در هر همه مقاطع می توان این دیدگاه ها را به دو دسته دیدگاه عوام و دیدگاه خواص دسته بندی كرد.

از سوءاستفاده تا قاچاق فروشی كودكان كار

فرماندار شهرستان شمیرانات با تاكید بر ضرورت حمایت اجتماعی، اقتصادی و كالبدی از كودكان كار اظهار داشت: باید آموزش در دستور كار دستگاه های حمایتی در سوژه كودكان كار قرار بگیرد.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، سیاوش شهریور در جمع خبرنگاران درباره افزایش كودكان كار و متكدی در منطقه یك تهران و شهرستان شمیرانات و شیوه ساماندهی این كودكان اظهار داشت: هر بحرانی یك مقابله ای لازم دارد و مقابله با این بحران از دو زاویه است كه در ابتدا باید آموزش های لازم به این كودكان كار داده شود تا زندگی اجتماعی آنها بهبود یابد. در ایران احساس عاطفه مردم و این مهر و غمخواری یكی از خاصیت های بی نظیر قوم ایرانی است پس گاهی این احساسات مردم شیوه ساماندهی اقشار لطمه پذیر را تحت تاثیر قرار می دهد و كار سخت و پیچیده میشود.

مهلت شورا به مترو برای تكمیل هواكش های میان تونلی

سخنگوی شورای شهر تهران از تاكید اعضای شورای شهر بر تكمیل هواكش های میان تونلی خطوط ۶ و ۷ مترو خبرداد.

علی اعطا در گفت و گو با ایسنا در مورد شائبه های عدم ایمنی خط ۶ و ۷ مترو با اشاره به اینكه از قبل مسائلی همچون نبود سیگنالینگ مطرح بود، اظهاركرد: نظر كمیسیون حمل و نقل این است كه بخش قابل توجهی از مسائل این خطوط برطرف شده اما كمیسیون تخصصی در مورد وضعیت هواكش های میان تونلی ایراداتی وارد دانسته است و خواهان تكمیل هواكش های میان تونلی شده اند.

زمان اعتبار طرح ترافیك سال ۹۷ آژانسی ها و خبرنگاران اعلام شد

مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیك، زمان اعتبار طرح ترافیك سال ۹۷ را اعلام نمود.

عمار سعیدیان فر در گفت و گو با ایسنا در مورد مهلت زمان اعتبار طرح های ترافیك با اشاره به اینكه از آن جایی كه طرح ترافیك خبرنگاران برای سال ۹۸ باید در یك كارگروه بررسی شود و این مهم زمان بر است، اظهاركرد: به همین علت ۳۱ اردیبهشت ماه را بعنوان زمان اعتبار "طرح ترافیك سال ۹۷" خبرنگاران تعیین كردیم.

میزان كمك های مردمی به سیل زدگان، حدود ۲۳۰ میلیارد تومان

دبیركل جمعیت هلال احمر میزان كمك های مردمی به سیل زدگان را حدود ۲۳۰ میلیارد تومان اعلام نمود.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، محمودرضا پیروی در نشست خبری پیش ازظهر امروز خود درباره میزان كمك های مردمی جمع آوری شده درپی وقوع سیل در سه استان كشور اظهار داشت: در زلزله كرمانشاه حدود ۶۴ میلیارد تومان كمك نقدی جمع آوری شد كه این رقم به دنبال سیل اخیر افزایش شایان توجهی داشت، بطوریكه برابر گزارشی كه تا بامداد امروز دریافت كردم ۱۵۸ میلیارد تومان كمك نقدی به حساب های جمعیت هلال احمر از طرف مردم واریز شده است.

۵۸۰ مدرسه خشتی و گلی جمع آوری شد

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور با اشاره به اینكه تا آخر سال ۹۷، ۵۸۰ كلاس درس خشتی و گلی را جمع آوری كرده ایم، اظهار داشت: از ۴۰۰ مدرسه خشتی و گلی باقی مانده باز ۲۰۰ مورد آن در سیستان و بلوچستان قرار دارد، حدود ۸۰ مدرسه در اصفهان، ۸۰ مدرسه در كرمان و تعدادی در استان های دیگر است.

مهراله رخشانی مهر در گفت و گو با ایسنا درباره روند جایگزینی مدارس خشتی و گلی اظهار نمود: حذف و جایگزینی مدارس خشتی و گلی از شروع سال ۹۷ تا اختتام آن جزو اولویت ها و برنامه های ما بود.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی ایسنا، در روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت به شرح زیر است:

بهترین مواد غذایی برای سحر و افطار

واریز افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی؛ این ماه

نرخ حق بیمه و شرایط بازنشستگی «زنان خانه دار»

وضعیت هوای كشور در ماه رمضان

اطلاعیه ناجا برای ماه رمضان؛ از خوردن و آشامیدن در ملاء عام خودداری كنید

منبع:

1398/02/17
14:10:59
5.0 / 5
4312
تگهای خبر: آب , بارش , بحران , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه