بهترین زمان عمل جراحی چشم

بهترین زمان عمل جراحی چشم گل سپید: یك متخصص چشم و فوق تخصص جراحی ترمیمی چشم (اكولوپلاستی) با بیان این نكته كه در صورت مبتلاشدن به عیوب انكساری، در سنین پایین شماره چشم در حال تغییر است و ثبات ندارد، اظهار داشت: در مواردی كه شماره چشم ثبات پیدا نكرده است باید از عمل های اصلاح عیوب انكساری چشم جلوگیری شود و معمولاً سفارش می شود كه این نوع عمل ها بالای ۲۱ تا ۲۳ سال صورت گیرد.


دكتر بابك باب شریف در گفت و گو با ایسنا، گفت: در جراحی چشمی لیزیك، لایه ای از قرنیه برش خورده و برداشته می شود و بعد از آنكه زیر آن با لیزر تراش داده شده، لایه بار دیگر سر جای خود قرار می گیرد، اما در لازك و PRK، كه هم اكنون جزو پركاربردترین اعمال چشم است، سطحی ترین لایه قرنیه بدون برش قرنیه، تراش داده و درمان می شود.
وی با اشاره به اینكه عمل لیزیك به شكل دیگری به نام فمتولیزیك، در حقیقت لایه ای است كه مثل پوست پیاز از روی چشم برداشته می شود، اظهار نمود: در گذشته این لایه با دستگاهی به نام میكروكراتوم برداشته می شد و مشكلاتی را در امتداد استواری قرنیه ایجاد می كرد، ولی هم اكنون این شیوه برش قرنیه با لیزر صورت می گیرد اما همچنان مشكلات گاهی پس از لیزیك وجود دارد.
باب شریف همین طور درباب روش اصلاح عیوب انكساری با لنز اظهار داشت: در شیوه عمل های لنزهای داخل چشمی، لنزها در داخل چشم بر روی عنبیه یا پشت عنبیه كار گذاشته می شود و در حقیقت اصلاح ضعف عینك در چشم صورت می پذیرد.
وی در پاسخ به این سوال كه آیا انتخاب نوع عمل به بیمار بستگی دارد یا خیر، اذعان داشت: در مجموع اطلاعات لازم و چهارچوب عمل جراحی در بعضی موارد با نظر بیمار انجام می شود، اما در برخی از اعمال جراحی با عنایت به محدودیت های علمی و معایناتی كه انجام می شود، عمل جراحی نهایتاً با نظر پزشك و تیم درمانی صورت خواهد گرفت.
باب شریف اظهار داشت: برگشت ضعف چشم در بیشتر موارد ارتباطی با عمل ها ندارد، بلكه بیشتر به نوع چشم بازمی گردد و اینكه آیا شماره چشم قبل عمل ثبات پیدا كرده است یا خیر.
وی در مورد لنزهای بیرون چشمی باز اظهار داشت: لنزهای تماسی چشمی سال هاست كه توسط افراد استفاده می شود و اگر اصول اولیه نگهداری و بهداشت آنها به درستی صورت گیرد، موجب لطمه چشم نخواهد شد.
وی در مورد مراقبت های مهم پس از عمل جراحی چشم اظهار داشت: افرد باید حدود یك هفته از فعالیت های چشمی مانند استفاده از موبایل، كامپیوتر و مطالعه تا حد امكان خودداری و استفاده مداوم از عینك های آفتابی در هنگام نور آفتاب و قطره های چشمی طی یك الی دوماه را فراموش نكنند.
بگفته وی، مراقبت های اولیه پس از جراحی چشم باز بسیار مؤثر است و افراد باید از استحمام و شستن صورت تا پنج روز اجتناب كنند.
این متخصص چشم و فوق تخصص جراحی ترمیمی چشم (اكولوپلاستی) اختتام تصریح كرد: بیمارانی كه قرنیه آنها نازك و یا ضخامت قرنیه شان از حد استاندارد لازم كمتر است، همین طور افرادی كه مستعد قوز قرنیه هستند باید این اعمال جراحی در آنها صورت نگیرد.1398/02/18
18:33:04
5.0 / 5
4946
تگهای خبر: بهداشت , دستگاه , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه