یك متخصص زنان و زایمان:

روزه برای مادران آبستن منعی ندارد

روزه برای مادران آبستن منعی ندارد به گزارش گل سپید یك متخصص زنان و زایمان اعتقاد دارد، مادران آبستن در صورتیكه مشكل خاص جسمی نداشته باشند می توانند با مشورت پزشك، در ماه مبارك رمضان روزه بگیرند.


دكتر نگین رضاوند در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینكه روزه داری برای زنان آبستن واجب شرعی نیست، اظهار داشت: در صورتیكه مادران آبستن برای گرفتن روزه اصرار دارند، باید حتما با پزشك خود مشورت كنند.
وی با اشاره به اینكه روزه داری برای مادران آبستن در صورت تجویز پزشك منعی ندارد، اظهار داشت: سفارش می شود مادران آبستن چند روزی روزه بگیرند، اما اگر متوجه شدند كه روزه داری برای آنها دشوار می باشد و گرفتار مشكل می شوند، حتما باید روزه خویش را بشكنند.
این متخصص زنان و زایمان اضافه كرد: روزه داری برای مادران حاملگی مجاز است كه مشكلاتی همچون دیابت حاملگی یا فشار خون حاملگی و یا علائمی مانند تهوع و استفراغ نداشته باشند.
رضاوند در مورد نوع تغذیه مادران آبستن در طول مدت روزه داری اظهار داشت: هم اكنون كه در ایام بلند و گرم سال قرار داریم احتمال تشنگی در طول مدت روزه داری تشدید می شود و برای همین مادران آبستن باید دقت داشته باشند كه بدن آنها با كم آبی مواجه نشود.
وی ادامه داد: این مادران باید شش تا هشت لیوان مایعات را حتما در فاصله افطار تا سحر مصرف كنند و در وعده سحر از سبزیجات و انواع میوه جهت جلوگیری از تشنگی استفاده كنند.
رضاوند بر صرف وعده سحری تصریح كرد و اضافه كرد: مادران آبستن باید دقت داشته باشند كه روزه داری بدون وعده سحری امكان ضعف و گرسنگی را تشدید كرده و امكان دارد صدمه رسان باشد.
وی خاطرنشان كرد: مادران آبستن باید در كنار صرف منظم وعده های غذایی حتما از مكمل های دوران حاملگی هم استفاده كنند.1398/02/22
14:12:44
5.0 / 5
4957
تگهای خبر: آب , سنگ , مجاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه