چرایی افزایش حشرات در استان تهران از پروانه ها تا ملخ ها

چرایی افزایش حشرات در استان تهران از پروانه ها تا ملخ ها به گزارش گل سپید رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران با اشاره به افزایش تعداد ملخ ها در شهرستان های استان تهران بخصوص مناطق جنوبی آن اظهار داشت: شرایط جوی تهران طی روزهای ابتدایی بهار سبب افزایش جمعیت این حشرات شده است.محمد كرمی در گفت و گو با ایسنا اضافه كرد: امسال با عنایت به بارش های خوبی كه در زمستان و اوایل بهار داشتیم شرایط محیطی برای تخم گذاری پروانه ها و ملخ ها و تبدیل آنها به حشره فراهم گردید.

وی با اشاره به اینكه رطوبت و دما دو عامل مهم برای افزایش حشرات است، خاطرنشان كرد: در سال های گذشته به علت نامساعد بودن شرایط جوی جمعیت های پروانه و ملخ نمی توانستند گسترش پیدا كنند.

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران با اشاره به اینكه جهاد كشاورزی استان تهران باید مشخص نماید كه آیا تعداد ملخ های موجود در استان های جنوبی بیش از اندازه استاندارد است و می تواند به مزارع و مراتع صدمه بزند یا خیر، اظهار داشت: ملخ ها از محصولات كشاورزی و گیاهان مرتعی تغذیه می كنند و اگر تعداد آنها بیشتر از حد مجاز شود باید با آنها مبارزه كرد.

كرمی افزود: برای مبارزه با ملخ ها باید از روش های بیولوژیك بهره برد چون كه مبارزه به روش های شیمیایی برای سایر گونه ها خطرناك می باشد.

به گفته رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران پروانه ها نمی توانند صدمه ای به كشاورزی و مراتع وارد كنند. از سوی دیگر عمر آنها بسیار كوتاه است و با گرم شدن هوا از بین می روند اما ملخ ها عمر طولانی تری دارند و نسبت به تغییرات دمایی حساس تر هستند.

وی با اشاره به اینكه پروانه ها از شهد گل ها تغذیه می كنند و حتی می توانند به گرده افشانی آنها كمك كنند، اظهار نمود: پروانه ها خسارت قابل ملاحظه ای ندارند.

كرمی در انتها خاطرنشان كرد: ملخ هایی كه به جنوب كشور حمله كرده بودند متفاوت با ملخ هایی است كه در استان تهران دیده می شود چون كه آنها ملخ های مهاجری هستند كه از كشورهای همسایه وارد كشور می شوند اما ملخ های استان تهران به علت شرایط آب و هوایی و رطوبت افزایش یافته اند.
1398/02/30
15:09:29
5.0 / 5
4699
تگهای خبر: آب , بارش , دما , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه