ثبت اطلاعات بیشتر از ۱۳ هزار تن در سامانه خوداظهاری فشار خون

ثبت اطلاعات بیشتر از ۱۳ هزار تن در سامانه خوداظهاری فشار خون به گزارش گل سپید قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: فشارخون بالا در خیلی از افراد، فاقد علامت است و به ارگان های بدن افراد مانند قلب، كلیه، چشم و عروق صدمه وارد می نماید. بر همین مبنا به افراد بیشتر از ۳۰ ساله سفارش می شود كه به صورت مداوم فشارخون خویش را اندازه گیری كنند.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، دكتر محمد شریعتی - رئیس مركز مدیریت شبكه وزارت بهداشت تصریح كرد: درمان فشار خون بالا، منحصر به درمان دارویی نیست و امكان دارد با تغییر سبك زندگی و شیوه تغذیه، فشار خون بالا درمان و كنترل شود. باآنكه با وجود خانه های بهداشت، پایگاه های سلامت و مراكز جامع خدمات سلامت، كنترل فشار خون مردم به صورت مداوم انجام می شود، اما مردم در مناطق شهری شاید به صورت كامل و دقیق به مراكز بهداشتی و درمانی رجوع نكنند و بنابراین بنا شد بسیج ملی كنترل فشار خون در كشور اجرایی شود تا افرادی كه از فشار خون بالای خود اطلاعی ندارند، شناسایی شوند و تحت مراقبت و درمان قرار گیرند.
وی با اشاره به راه اندازی سامانه خوداظهاری فشار خون بالا، اظهار داشت: این سامانه به نشانی http: //salamat.gov.ir بوجود آمده و خوشبختانه در دو سه روز اول راه اندازی، بیشتر از ۱۳ هزار نفر به این سامانه رجوع و اطلاعات خویش را ثبت كرده اند كه از این تعداد، حدود ۸۰۰ هزار نفر دارای فشار خون بالا یا در مرحله پیش فشار خون بوده اند.
بنابر اعلام وبدا، قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت اضافه كرد: از ۲۷ اردیبهشت كه بسیج ملی كنترل فشار خون در كشور شروع شده، فشار خون بیشتر از ۷۶۰ هزار نفر كه به مراكز بهداشتی مراجعه نموده اند، در سامانه سیب (سامانه یكپارچه سلامت) ثبت شده است و از این تعداد، ۴۵ درصد از افراد فشار خون طبیعی داشته اند.
منبع:

1398/02/31
15:49:31
5.0 / 5
4316
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , دما , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه