31 روز تنفس مطلوب در تهران طی اردیبهشت

31 روز تنفس مطلوب در تهران طی اردیبهشت گل سپید: تهرانی ها اردیبهشت ماه امسال 31 روز هوای مطلوب تنفس كردند.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، تهرانی ها در اردیبهشت ماه امسال چهار روز هوای پاك و ۲۷ روز هوای سالم تنفس كردند.

بر اساس آمار شركت كنترل كیفیت هوای تهران، در دومین ماه سال قبل هوای پایتخت فقط سه روز در شرایط پاك قرار داشت همین طور در این ماه تهرانی هاسه روز هوای ناسالم برای گروه های حساس تنفس كردند.

در اردیبهشت سال های ۹۵ و ۹۶ نیز هوای تهران به ترتیب ۲۹ و ۳۰ روز در شرایط سالم قرار داشت همین طور در اردیبهشت ۹۶ هوا دو روز ناسالم برای گروه های حساس بود.

پایتخت نشینان طی دومین ماه سال های ۹۴، ۹۳ و ۹۲ هیچ روزی هوای پاك تنفس نكردند.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، شاخص كیفیت هوا (AQI) به پنج دسته تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰، هوا پاك، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا سالم یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط كیفی هوا خطرناك می باشد.

گفتنی است در هوای پاك كه با رنگ سبز نشان داده می شود، شرایط كیفیت هوا مناسب می باشد و خطری برای سلامت انسان ندارد. در هوای سالم كه به رنگ زرد شناخته می شود، كیفیت هوا قابل قبول و غلظت آلاینده ها كمتر از حدی است كه بر سلامت انسان تاثیر منفی داشته باشد اما در هوای ناسالم برای گروه های حساس كه به رنگ نارنجی نشانه گذاری می شود، مقدار (AQI) بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ قرار می گیرد كه در نتیجه آن گروه های حساس اثرپذیری بیشتری از آلودگی هوا خواهند داشت.

در هوای ناسالم كه به رنگ قرمز است، كلیه افراد جامعه در معرض مخاطرات ناشی از آلودگی هوا قرار می گیرند و حتی امكان دارد گروه های حساس گرفتار عوارض شدیدتری شوند. افزون بر این، در هوای بسیار ناسالم كه به رنگ بنفش مشهور است و عدد (AQI) بین ۲۰۱ تا ۳۰۰ قرار می گیرد، احتمال بروز عوارض جدی برای سلامت افراد جامعه افزایش می یابد.
1398/03/03
23:38:21
5.0 / 5
4365
تگهای خبر: آلودگی , سلامت , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه