افزایش نسبی ذرات معلق در هوای تهران

افزایش نسبی ذرات معلق در هوای تهران گل سپید: مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران از افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده ها همچون ازن و ذرات معلق در هوای پایتخت طی امروز (4 خرداد) آگاهی داد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشاندهنده كاهش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۴ خرداد) است، اظهار نمود: طی برخی ساعات امروز شرایط برای افزایش موقتی غلظت آلاینده ها فراهم می شود.

وی افزود: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز طی برخی ساعات بعد ازظهر افزایش میزان ابرناكی و سرعت وزش باد انتظار می رود و در بعضی ساعات وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از ۸ متر بر ثانیه پیش بینی می شود.

به گفته مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران برمبنای نتایج پیش بینی كیفیت هوا، با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده ها همچون ذرات معلق و آلاینده ازن در بعضی ساعات امروز (۴ خرداد) شرایط سالم كیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار است.

شهبازی با اشاره به اینكه با كاهش میزان ناپایداری جوی در ساعات پایانی امروز و تداوم آن تا بامداد فردا (۵ خرداد) انتظار می رود افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها در بعضی ساعات مشاهده شود، اشاره كرد: با ناپایداری های جوی در بعد ازظهر و وزش باد، وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در شرایط بهتری قرار می گیرد.

وی اضافه كرد: دمای هوا در پایتخت تا روز آینده روند افزایشی دارد.

شهبازی درانتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۷۶ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار داشت: كیفیت هوای الان پایتخت با میانگین ۸۰ همچنان در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/03/04
23:21:28
5.0 / 5
4212
تگهای خبر: باد , دما , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه