افزایش غلظت ازن در هوای تهران طی امروز

افزایش غلظت ازن در هوای تهران طی امروز گل سپید: مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران از افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای پایتخت طی امروز (22 خرداد) آگاهی داد و اظهار داشت: انتظار می رود تا فردا كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده مرزی بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: برمبنای نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت كیفیت هوا در ایستگاه مهر آباد، انتظار می رود طی امروز (۲۲ خرداد) به سبب كاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد حجم تردد خودرو ها در سطح شهر، افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها همچون ذرات معلق مشاهده شود.

وی با اشاره به اینكه همین طور طی امروز همراه با افزایش تابش نور خورشید و حضور آلاینده های لازم، شرایط برای تولید آلاینده ازن فراهم و به تدریج بر غلظت این آلاینده افزوده می شود، اشاره كرد: بدین جهت طی برخی ساعات، وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران از لحاظ این آلاینده در آستانه شرایط نامطلوب، خصوصاً برای گروه های حساس قرار می گیرد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به اینكه به تدریج با تغییر شرایط جوی تا بعد ازظهر، در بعضی ساعات افزایش میزان ابرناكی و وزش باد پیش بینی می شود، اظهار داشت: این وضعیت در بهبود كیفیت هوای پایتخت موثر است.

شهبازی افزود: این وضعیت جوی تا فردا (۲۳ خرداد) كم و بیش ادامه دارد و برخی ساعات بعد ازظهر همراه با افزایش ابر و وزش باد است كه احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد. بدین جهت انتظار می رود طی فردا بر غلظت برخی آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق افزوده شود و وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده مرزی بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.

به گفته وی، همین طور تا روز آینده دمای هوا در پایتخت روند افزایشی دارد.

شهبازی درانتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۸۰ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار داشت: كیفیت هوای الان نیز با شاخص میانگین ۷۴ همچنان در شرایط سالم می باشد.
1398/03/22
15:38:13
5.0 / 5
4884
تگهای خبر: آب , باد , تردد , خورشید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه