كیفیت هوای تهران در شرایط سالم

كیفیت هوای تهران در شرایط سالم به گزارش گل سپید مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران از افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای پایتخت طی ساعات ۱۳ الی ۱۸ امروز (۲۶ خرداد) اطلاع داد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده كاهش میزان ناپایداری جوی در بعضی ساعات بامداد امروز (۲۶ خرداد) است، اظهاركرد: همراه با ازدیاد حجم تردد خودرو ها در سطح شهر شرایط برای افزایش موقتی غلظت آلاینده ها فراهم می شود.

وی افزود: همراه با افزایش تابش نور خورشید طی امروز روند افزایشی در غلظت آلاینده ازن مشاهده می شود. ازاین رو احتمال دارد كه غلظت این آلاینده طی بعد ازظهر امروز (ساعت ۱۳ الی ۱۸) به بیشترین مقدار برسد.

مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به اینكه این شرایط موقتی است، خاطرنشان كرد: در بعضی ساعات بعد ازظهر همراه با وزش باد بهبود نسبی در وضعیت كیفیت هوا مشاهده می شود.

شهبازی با اشاره به اینكه با تداوم این وضعیت جوی تا فردا (۲۷ خرداد) افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها همچون ازن در بعضی ساعات دور از انتظار نیست، اظهار داشت: هرچند با تغییر شرایط جوی در طول روز بر سرعت وزش باد افزوده می شود و برای برخی ساعات عصر وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه انتظار می رود كه احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

به گفته وی دمای هوا در پایتخت تا روز آینده روند افزایشی دارد.

مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران در انتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۶۸ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار نمود: كیفیت هوای الان هم با میانگین ۷۲ همچنان در شرایط سالم می باشد.
1398/03/26
15:06:14
5.0 / 5
4972
تگهای خبر: باد , تردد , خورشید , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه