تولد مرال ماده در پارك طبیعت گردی لوندویل آستارا

تولد مرال ماده در پارك طبیعت گردی لوندویل آستارا گل سپید: سرپرست اداره حفاظت محیط زیست آستارا اظهار داشت: یك مرال ماده (گوزن بومی ایران) در پارك طبیعت گردی لوندویل متولد شد و مرال های آبستن دیگر نیز تا چند روز آینده زایمان خواهند كرد.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، مصطفی فلاح مجاور با اشاره به اینكه یكی از سه راس مرال آبستن پارك طبیعت گردی لوندویل آستارا تحت درمان دامپزشك اداره كل حفاظت محیط زیست گیلان در سلامت كامل وضع حمل كرد، اظهار داشت: مرال های آبستن دیگر نیز تا چند روز آینده زایمان خواهند كرد و الان حال عمومی آنها مساعد است.
وی ادامه داد: حدود یك هفته از تولد این بچه مرال ماده می گذرد و در این مدت كاملا تحت مراقبت های ویژه كارشناسان و محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا بوده و حال عمومی بره نیز كاملا مساعد است.
فلاح مجاور در ادامه با اشاره به اینكه هم اكنون 13راس مرال در این پارك زندگی می كنند، اضافه كرد: مرال بزرگترین گوزن ایران است كه در مناطق جنگلی هیركانی از دیرباز زیست می كرد اما در سال های گذشته نسل حیوان به سبب شكار بی رویه و تخریب زیستگاه در خطر قرار گرفته است.
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست آستارا اشاره كرد: اداره كل حفاظت محیط زیست گیلان در امتداد پشتیبانی از این گونه زیبا و برای ازدیاد نسل آن، همین طور آشنایی و انس بیشتر مردم و بخصوص كودكان با حیات وحش، افزایش مشاركت همگانی در حفظ تنوع زیستی و ترویج و توسعه اكوتوریسم؛ گردشگری با محوریت طبیعت گردی؛ حفاظت و پشتیبانی از این گونه فوق العاده با اهمیت و زیبا را با جدیت هرچه بیشتر پیگیری می كند.
منبع:

1398/03/27
19:26:35
5.0 / 5
4449
تگهای خبر: آب , پارك , جنگل , حیوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه