افزایش غلظت آلاینده ها در بعضی ساعات امروز

افزایش غلظت آلاینده ها در بعضی ساعات امروز به گزارش گل سپید مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران ضمن اشاره به اینكه هوای پایتخت هم اكنون در شرایط سالم قرار دارد، اظهار داشت: طی برخی ساعات افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) مشاهده خواهد شد كه به تبع آن سبب برقراری شرایط نامطلوب كیفیت هوا بخصوص برای گروه های حساس در بیشتر مناطق شهر تهران می شود.


حسین شهبازی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده كاهش میزان ناپایداری جوی در روز جاری (پنجشنبه، ۱۳ تیر) نسبت به روز گذشته است، اضافه كرد: طی برخی ساعات افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) مشاهده خواهد شد كه به تبع آن سبب برقراری شرایط نامطلوب كیفیت هوا بخصوص برای گروه های حساس در بیشتر مناطق شهر تهران خواهد شد.
به قول وی، با افزایش میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر پنجشنبه و همینطور اینكه برخی ساعات همراه با وزش باد خواهد بود، احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق پیشبینی می شود.
بنابر اظهارات مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران، هرچند در اواخر وقت پنجشنبه از میزان ناپایداری جوی كاسته خواهد شد و با تداوم این شرایط تا روز بعد، انتظار می رود در بعضی ساعات صبحگاه جمعه افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها مشاهده شود. همینطور وزش باد در بعضی ساعات بعدازظهر جمعه، احتمال خیزش گرد و خاك و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.
شهبازی اضافه كرد: طبق نتایج پیشبینی كیفیت هوا، با عنایت به احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و ازن در چهاردهمین روز از تابستان ۹۸، انتظار می رود وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در بعضی ساعات در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد، همینطور دما تا روز پایانی هفته افزایش جزئی خواهد یافت.
مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران در ادامه با اشاره به اینكه میانگین كیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۳ و هوا در شرایط ناسالم بود، اظهاركرد: این شاخص الان ۸۵ و هوا در شرایط سالم قرار دارد.1398/04/14
16:31:01
5.0 / 5
4354
تگهای خبر: باد , خاك , دما , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه