بی اشتهایی عصبی تنها یك بیماری روانی نیست

بی اشتهایی عصبی تنها یك بیماری روانی نیست به گزارش گل سپید نتایج یك مطالعه نشان داده است بی اشتهایی عصبی تنها یك اختلال روانی نیست.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، در این مطالعه هشت ژن شناسایی شدند كه بی اشتهایی عصبی را به اضطراب، افسردگی و اختلال وسواس فكری-عملی مرتبط می كند. در عین حال متخصصان دریافتند كه اختلال غذایی بی اشتهایی عصبی تنها یك بیماری روانی نیست و امكان دارد تحت تاثیر مشكلات سوخت و ساز هم باشد.
محققان با مقایسه DNA نزدیك به ۱۷ هزار بیمار مبتلا به بی اشتهایی عصبی و بیشتر از ۵۵ هزار فرد سالم به این نتایج دست پیدا كردند. در این مطالعه مشخص شد هشت ژن، بی اشتهایی عصبی را به اضطراب، افسردگی و اختلال وسواس فكری-عملی مرتبط می كنند كه تمامی آنها قابل پیشبینی بوده است. همینطور در این مطالعه تاكید شده DNA در چربی سوزی، فعال بودن و مقاومت در مقابل دیابت نوع دو نقش دارد.
«گروم برین» از دانشگاه كینگز لندن اظهار داشت: در این بررسی مشخص شد كه بی اشتهایی عصبی و شاید دیگر اختلالات غذایی نباید تنها بیماری روانی تلقی شوند.
بی اشتهایی عصبی كشنده ترین بیماری روانی است كه بین یك تا چهار درصد از زنان و حدود ۰.۳ درصد از مردان به این اختلال گرفتار هستند و وزن بسیار كمی دارند. این اختلال با تلفیقی از مداخلات روانی از قبیل رفتار درمانی شناختی و برنامه های تغذیه ای خانواده محور با هدف نرمال كردن وزن بیمار از راه حمایت های خانواده قابل درمان است. اما این روش ها در تمامی مواقع موفقیت آمیز نیستند.
هشت ژن شناسایی شده در این بررسی تنها توضیح دهنده بخش كوچكی از اختلال بی اشتهایی عصبی هستند. همچون خیلی از بیماری های دیگر در مجموع صدها یا هزاران ژن وجود دارند كه در خطر ابتلای فرد به بیماری موثرند.
به گزارش روزنامه گاردین، گروم برین اظهار داشت: حالا لازم است محققان سوخت و ساز بدن مبتلایان به بی اشتهایی عصبی و دیگر اختلالات غذایی را بررسی نمایند تا مشخص شود آیا دستیابی به روش های درمانی متابولسیم محور یا شناسایی افرادی كه مستعد بازگشت این اختلال هستند، وجود دارد.1398/04/25
16:00:42
5.0 / 5
4190
تگهای خبر: دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه