بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه

از خطرناك ترین محلات جهان تا بازداشت و بازجویی تعدادی در سازمان غذا و دارو

از خطرناك ترین محلات جهان تا بازداشت و بازجویی تعدادی در سازمان غذا و دارو گل سپید از خطرناك ترین محلات جهان تا بازداشت و بازجویی تعدادی در سازمان غذا و دارو


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
كمك های مردم به سیل زدگان چگونه خرج می شود؟
با عبور رقم كمك های نقدی جمع آوری شده از جانب هلال احمر برای سیل زدگان از مرز ۲۰۰ میلیارد تومان، رئیس جمعیت هلال احمر توضیحاتی را درمورد نحوه هزینه كرد این مبالغ عرضه كرد.
علی اصغر پیوندی با تاكید بر اینكه تصمیم گیری در مورد هزینه كرد این مبالغ در هماهنگی با قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: اخیراً با تصمیم قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده، مقرر شد تا ۵۵ میلیارد تومان از مبلغ كمك های نقدی جمع آوری شده صرف خرید كالاهای اساسی شامل یخچال، اجاق گاز، فرش و پتو شود. در مورد باقی مانده این مبلغ هم مطابق نظر این قرارگاه تصمیم گیری خواهد شد و جزئیات آن به اطلاع مردم خواهد رسید.
«پراید» و «پژو» در صدر شماره گذاری خودروها
رئیس مركز شماره گذاری و تعویض پلاك پلیس راهور ناجا از كاهش ۵۶ درصدی شماره گذاری خودرو های نوشماره و ۷۵ درصدی اسقاط خودرو ها امسال اطلاع داد.
سرهنگ علی محمدی با اشاره به شماره گذاری خودرو های نو شماره هم اظهار داشت: امسال حدود ۲۱۰۰ دستگاه خودروی وارداتی شماره گذاری شده كه این رقم نسبت به سال قبل ۷۱ درصد كاهش داشت.
چراغ سبز محیط زیست به اصلاح قانون «منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ كیلومتری تهران»
معاون فنی اداره كل محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه برای افزایش تولید و اشتغال زایی در كشور، درصد مخالفت محیط زیست استان تهران با استعلامات محیط زیستی از عدد ۴۱ به ۲۱ درصد كاهش پیدا كرده است، اظهار داشت كه « گام بعدی، اصلاح برخی قوانین همچون قانون «منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ كیلومتری تهران» است.»
مهرداد كتال محسنی، با تاكید بر اینكه حفظ محیط زیست و نگاه آمایشی به سرزمین همواره مورد توجه سازمان حفاظت محیط زیست است، اظهار نمود: سال قبل روی صدور مجوز برای استقرار صنایع در استان تهران بازبینی انجام شد و تلاش كردیم تا در قالب قوانین و مقررات برای تسهیل در امور افزایش تولید و ایجاد اشتغال برخی اقدامات را در دستور كار خود قرار دهیم.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش خبر داد
پذیرش ۲۵ هزاردانشجو معلم/ جشن «خداحافظی با بخاری های نفتی»
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه ۲۰ هزار معلم پذیرفته شده از راه آزمون استخدامی سال های گذشته كه بر مبنای ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان جذب شده اند، بعد از گذراندن دوره یكساله صلاحیت حرفه ای معلمی از مهرماه وارد مدارس می شوند اضافه كرد: بیشتر از ۵۰۰۰ نیروی خدماتی خواهیم داشت و از راه استمرار خدمت نیروهای در آستانه بازنشستگی هم بخشی از كمبود نیروها را تامین می نماییم. ۲۵ هزار نفر هم امسال از راه كنكور سراسری پذیرفته و وارد دانشگاه فرهنگیان می شوند. تمام توان خویش را در این راستا به كار گرفتیم.
سیدجواد حسینی اضافه كرد: اول مهر جشن آخر مدارس خشتی و گلی به جز سیستان و دوم جشن آخر بخاری های نفتی و همینطور اجرای كامل پروژه مهر بخصوص برای سیل زده ها خواهیم داشت و در كل ایران یك كلاس بدون معلم باقی نخواهد ماند.
راه اندازی سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام
امروز در جریان پنجاه وچهارمین نشست شورای مدیران سازمان هواشناسی كشور با حضور وزیر راه برگزار گردید از برخی پروژه های سازمان هواشناسی مانند سنجنده دریایی استان گلستان و سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام رونمایی گردید.
سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام با اعتباری بیشتر از ۳ میلیارد تومان به راه افتاده است. این سامانه هواشناسی هوانوردی امكان تامین سلامت پروازها، ارتقای ایمنی و پایش پدیده های جوی را امكان پذیر می كند همینطور بنا به قول مدیر كل هواشناسی استان البرز سطح فرودگاه پیام را از نظر بین المللی افزایش داده است و باعث قرارگیری این فرودگاه در سطح دو می شود. این سامانه دارای دو حسگر تشخیص دید در دو طول باند، حسگر تشخیص سمت و سرعت باد است كه به عرضه گزارش های درست در مواقع اضطرای به خلبان كمك می نماید.
امكان ترمیم نمرات دروس نهایی برای دیپلمه های نظام جدید
دبیركل شورایعالی آموزش و پرورش در نامه ای به رئیس مركز سنجش و پایش كیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش از تسری مصوبه ۹۱۵ ترمیم نمرات دروس نهایی به دانش آموزان نظام جدید آموزشی (۳-۳-۶) اطلاع داد.
در این نامه آمده است كه « بازگشت به نامه مورخ ۲۶ خردادماه درباره تسری مصوبه ۹۱۵ به تاریخ ۲۶ مرداد ۹۴ شورایعالی آموزش و پرورش به اطلاع می رساند با عنایت به اینكه در مصوبه فوق الذكر اشاره ای به ساختار آموزشی نشده است؛ بنابراین استفاده از مفاد آن برای فارغ التحصیلان ساختار جدید بلامانع است».
چرا برخی داروهای وارداتی به چرخه توزیع وارد نشدند؟
به دنبال طرح مباحثی در خصوص سودجویی در حوزه ارز دارو و عدم ورود برخی داروهای وارداتی به چرخه توزیع علیرغم دریافت ارز دولتی، نایب رئیس سندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی، تصریح كرد: اگر شركتی كه ارز گرفته بخشی از كالاهایش را وارد چرخه توزیع نكرده است، به این علت است كه كالایش یا هنوز در فرایند واردات قرار دارد و یا از گمرك ترخیص نشده است.
دكتر عباس كبریایی زاده اظهار داشت: اظهار داشت: هم اكنون بزرگ ترین مشكل صنایع دارویی طولانی بودن زنجیره تخصیص ارز است؛ به صورتی كه شركت ها زمان زیادی معطل می مانند. این مورد به خصوص در حوزه تخصیص ارز نیما بسیار چالش برانگیز است. انتظار ما این است كه صنعت داروسازی در ارز نیما گرفتار مشكل نباشد. این درحالیست كه هم اكنون كار تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به خوبی انجام می شود، اما در حوزه تخصیص ارز نیمایی كه بخش عمده ای از نیازهای صنعت به آن وابسته است، گرفتار مشكل هستیم.
اعتراض تعدادی از سكنه و كسبه ویلا به یكطرفه شدن/ مردم راه خویش را پیدا می كنند
در حالی از روز گذشته خیابان استاد نجات الهی (ویلا) بخاطر طرح گذر صنایع دستی از جنوب به شمال یكطرفه شد كه تعدادی از سكنه و كسبه محل امروز به شهرداری ناحیه منطقه ۶ رفتند تا مشكلات و گلایه هایشان از اجرای آنی طرح را مستقیما به مدیران شهری بیان كنند.
در واكنش به این اعتراضات و انتقادات دهداری پور شهردار منطقه ۶ در سخنانی اظهار داشت: باید زیرساخت ها را طوری قرار دهیم فضاهای عمومی در اختیار مردم قرار بگیرد. شهرداری به دنبال رضایت شهروندان است اما گاهی اجرای برخی طرح ها در ابتدا با مشكلاتی مواجه می باشد و مقاومت های می شود اما باید بدانیم در این خیابان تنها همان چیزی كه تشریح شده یعنی تعریض پیاده رو اجرا خواهد شد و هیچ اتفاقی دیگری نمی افتد.
پورسید آقایی خبر داد
تشكیل تیم كارشناسی در شهرداری برای كاهش آلایندگی "ازن"
معاون حمل و نقل ترافیك شهرداری تهران از تشكیل تیم كارشناسان برای اتخاذ راهكارهای كاهش "ازن" در پایتخت اطلاع داد.
محسن پورسیدآقایی با اشاره به اینكه مبحث آلایندگی "ازن" پدیده جدیدی نیست، در پاسخ به چرایی افزایش آلاینده "ازن" در تابستان جاری، اظهار داشت: تابستان جاری تهران به صورت متوسط یك و نیم درجه گرم تر از سال قبل است و علت این كه سال های قبل "ازن" كمتر مورد توجه مردم قرار می گرفت، این بود كه علاوه بر افزایش درجه دما و افزایش میزان تبدیلات شیمیایی، شاهد كاهش ذرات معلق و آلایندگی های دیگر هستیم كه سبب می شود شدت نور خورشید بیشتر شود، وگرنه ازن آلاینده جدیدی نیست.
مقصر شكست طرح های جمع آوری كودكان كار و خیابان كیست؟
رئیس انجمن مددكاری اجتماعی ایران ضمن عرضه پیشنهاداتی برای حل مشكل كودكان كار و خیابان، عدم اجرای درست آیین نامه ساماندهی این كودكان را مشكل طرح اجرا شده اخیر دانست و اظهار داشت: آیین نامه مذكور بیشتر از ساماندهی كودكان، به شناسایی و جذب آنها مربوط است.
سید حسن موسوی چلك، با تاكید بر اینكه مبحث «جمع آوری» در حوزه كودكان كار و خیابان با ادبیات تخصصی حوزه اجتماعی هیچ قرابتی ندارد، خاطرنشان كرد: در آیین نامه مذكور در این خصوص از عنوان جذب و شناسایی، توانمند سازی، نگهداری موقت و… استفاده شده است بنابراین اینكه می خواهیم كودكان را به سرعت جمع آوری نماییم و برخی مسئولان حتی از لفظ پاكسازی استفاده می نمایند، اشتباه است. واژه پاكسازی در ادبیات حوزه اجتماعی جایی ندارد.
نایب رییس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی خبرداد
تهیه پیش نویس اولیه «سیاست های كلی تامین اجتماعی» تا آخر مرداد
علی حیدری، نایب رییس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی از تهیه پیش نویس اولیه سیاست های كلی تامین اجتماعی در مجمع تشخیص مصلحت نظام تا آخر مرداد اطلاع داد و اظهار داشت: اگر این سیاست های كلی ابلاغ شود باید در تنظیم قوانین عادی و برنامه بودجه سنواتی ملاك عمل قرار بگیرد و به شكلی شابلونی برای تنظیم و تدوین قواعد جدید در رابطه با تامین اجتماعی است و مسیر حركت را مشخص می كند.
وزیر بهداشت در پاسخ به ایسنا خبر داد
بازداشت و بازجویی تعدادی در سازمان غذا و دارو
وزیر بهداشت با اشاره به مأموریت چراغ خاموش اكیپ هایی برای پیگیری تخلفات ارزی در حوزه دارو و تجهیزات پزشكی، اظهار داشت: عده ای تخلفاتی در این عرصه انجام داده اند كه در حال پیگیری آنها هستیم و در این رابطه متأسفانه برخی افراد در سازمان غذا و دارو كه با این افراد همراه بوده اند، بازداشت شده و در حال بازجویی هستند.
سعید نمكی افزود: متأسفانه مواردی هم ارز دولتی برای واردات دارو و یا تجهیزات پزشكی دریافت كرده اند اما داروهای تاریخ گذشته وارد كرده اند كه برخورد با آنها در دستور كارمان است. یا اینكه این افراد به جای استنت قلبی، كابل برق آوردند و بعد هم فرار كرده اند، اما بنده این قول را می دهم كه با تمام وجود از اعاده حقوق بیت المال از هیچ چیز كوتاهی نخواهم كرد.
سخنگوی شورای شهر تهران:
یكطرفه شدن ویلا را از رسانه ها متوجه شدیم/ شورا مخاطب نامه سازمان بازرسی نبود
سخنگوی شورای شهر تهران در مورد سرانجام برگزاری انتخابات شورایاری و یكطرفه شدن خیابان ویلا توضیحاتی عرضه كرد.
علی اعطا بامداد امروز در چهارمین نشست خبری سال ۹۸ با اصحاب رسانه كه در باغ ایرانی برگزار شد، در مورد یكطرفه شدن خیابان ویلا و انتقاد تعدادی از شهروندان، با اشاره به اینكه من بحث یكطرفه شدن خیابان ویلا را از راه رسانه ها متوجه شدیم، اظهار داشت: در بند ۳ ماده ۵۸ برنامه سوم توسعه شهرداری تهران، خیابان شهید نجات الهی بعنوان گذر صنایع دستی شناسایی و ردیف بودجه ای هم برای آن در نظر گرفته شده است.
به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
خطرناك ترین محلات جهان
بازداشت و بازجویی تعدادی در سازمان غذا و دارو
مرگ حداقل ۶ تن در تصادف اتوبوس با خودروی حامل سوخت
مدت هاست خواب از چشمم رفته/به جای "استنت قلبی"، كابل برق وارد كرده اند
جداسازی دوقلوهای پاكستانی بعد از ۵۰ ساعت جراحی
منبع:

1398/04/26
15:22:25
5.0 / 5
4273
تگهای خبر: باد , باغ , بهداشت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه