بودجه تخصیص یافته برای محافظت از حوزه های دریایی ناكافی است

بودجه تخصیص یافته برای محافظت از حوزه های دریایی ناكافی است گل سپید: معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با تاكید بر اهمیت حوزه های دریایی و حفاظت از آنها بودجه های اختصاص یافته را در این زمینه ناكافی دانست و اظهار داشت: برای انجام بهینه برنامه های مطالعاتی و نظارتی در این بخش ها نیازمند تجدید نظر در تخصیص بودجه و اعتبارات هستیم.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا احمدرضا لاهیجان زاده در نشست پروژه تدوین و اجرای طرح جامع حفاظت از محیط زیست و مدیریت مناطق ساحلی جنوب ایران با سوژه حفظ مناطق ساحلی در هرمزگان كه امروز در سازمان حفاظت از محیط زیست انجام شد با اشاره به اینكه خوشبختانه در كشور ایران از موهبت های زیادی در زمینه های محیط زیست و طبیعت برخوردار هستیم، اظهار داشت: متاسفانه آنچنان كه باید حافظ و قدردان این نعمات الهی نبوده ایم. همچون ظرفیت های طبیعی كشور می توان به عرصه های دریایی و جنگل ها اشاره نمود كه به سبب عدم بهره وری مناسب و اصولی صدمات جبران ناپذیری به این حوزه ها وارد كرده ایم.

وی در ادامه با اشاره به برنامه ششم توسعه و سفارش های مقام معظم رهبری اظهاركرد: معاونت محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست از دیرباز مطالعات گوناگون و مستمری را در پهنه های آبی و سواحل در نقاط جنوبی و شمالی كشور انجام داده است و این بررسی ها و مطالعات كماكان ادامه دارد.

در ادامه این نشست اسانو - نماینده جایكا در ایران - به تشریح فعالیت های مطالعاتی و همكاریهای صورت گرفته پرداخت و اظهار داشت: كشور ژاپن پیوسته در صدد افزایش همكاری ها و تعاملات با جمهوری اسلامی ایران بوده است و نمود این تعاملات را در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی شاهد می باشیم.

وی اضافه كرد: جایكا به نمایندگی از دولت ژاپن تمام تلاش خودرا برای همكاری با دولت ایران برای حمایت و حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست به كار گرفته است. قسمتی از همكاریهای جایكا با ایران مربوط به دریاچه ارومیه و بخش دیگر مربوط به تالاب انزلی و منطقه انزلی می شود. برخی موارد زیست محیطی در تهران همین طور مدیریت آب ها در بعضی مناطق نیز همچون همكاریهای متقابل جایكا با دولت ایران و سازمان حفاظت محیط زیست بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، آژانس همكاریهای بین المللی ژاپن (جایكا)سازمان نیمه دولتی است كه كمك هایی را به صورت همكاری فنی، مساعدت های رسمی ژاپن برای توسعه (ODA)، وام و تامین مالی ارائه می دهد. پروژه تدوین و اجرای طرح جامع برای حفاظت و مدیریت محیط زیستی مناطق ساحلی جنوب جمهوری اسلامی ایران در سال ۲۰۱۷ با حمایت فنی جایكا شروع شد و در سال ۲۰۲۰ به اتمام خواهد رسید. كل مناطق ساحلی استان هرمزگان و جزایر لاوان و شیدور محدوده مورد مطالعه طرح جامع است.

منبع:

1398/05/16
19:54:28
5.0 / 5
4323
تگهای خبر: آب , جنگل , دریا , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه