بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه

تغییر مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری، پیشنهادی برای باز شدن گره از كار نوازندگان خیابانی

تغییر مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری، پیشنهادی برای باز شدن گره از كار نوازندگان خیابانی گل سپید تغییر مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری، پیشنهادی برای باز شدن گره از كار نوازندگان خیابانی


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
آماده باش پلیس فرودگاه برای بازگشت حجاج
سردار حسن مهری، فرمانده پلیس فرودگاه های كشور از آمادگی این پلیس برای بازگشت حجاج اطلاع داد.
وی با اشاره به اینكه بازگشت حجاج از اواخر هفته جاری آغاز خواهد شد، اضافه كرد: ماموران پلیس فرودگاه با حضور در فضای فرودگاه ها به برقراری نظم و امنیت بیشتر از ۸۶ هزار حاجی و استقبال كنندگان از آنان اقدام خواهند كرد.
با بیان شناسایی۲۳۰۰ گونه گیاهی دارویی در كشور عنوان شد
صادرات گیاهان دارویی بهترین جایگزین محصولات كشاورزی آب بر و نفت
فریبرز غیبی، مجری سابق طرح توسعه گیاهان دارویی كشور ضمن اشاره به اینكه گیاهان دارویی سالانه بیشتر از ۴۵۰ میلیون دلار ارزش صادراتی برای كشور به دنبال دارند، اظهار داشت: گیاهان دارویی گونه های مقاوم به خشكی هستند ازاین رو می توانند بهترین جایگزین برای محصولات كشاورزی آب بر و حتی نفت باشند.
به قول غیبی محصولات گیاهی در كشور ما از اراضی مرتغی و جنگلی برداشت می شوند و ازاین رو هیچ گونه كود یا مواد سمی به آنها تزریق نمی گردد. با عنایت به این مورد و همینطور تنوع اقلیمی خوب كشور، می توان كاشت گیاهان دارویی را گسترش داد و جزو پنج كشور اول تولید كننده گیاهان دارویی باشیم.
رئیس اورژانس تهران اعلام كرد
برقراری روزانه ۹۵۰۰ تماس با اورژانس تهران / ۲۰ درصد تماس ها، مزاحم تلفنی است
دكتر پیمان صابریان، رئیس اورژانس تهران از افزایش ۳۸ درصدی مأموریت های اورژانس نسبت به سال قبل اطلاع داد.
وی درباره استقرار نیروهای اورژانس در مترو هم اظهار داشت: قرار بر این بود كه چند پایگاه در مترو ایجاد شود اما بعضی از مكان ها مورد تایید سازمان مترو نبود و موفق به ایجاد پایگاه نشدیم ازاین رو حالا در صورت تماس از مترو بلافاصله موتورلانس یا آمبولانس اعزام خواهد شد.
اخطار وزارت بهداشت درباره شماره گذاری ۱۲هزار موتورسیكلت كاربراتوری
رئیس گروه سلامت هوای مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت ضمن مخالفت با شماره گذاری ۱۲هزار دستگاه موتورسیكلت كاربراتوری، اظهار داشت: با تبدیل موتورسیكلت های كاربراتوری به انژكتوری، آلاینده مونوكسید كربن در تهران رو به حذف شدن بود، اما با ورود این ۱۲ هزار موتورسیكلت، دیگر نمی توانیم ادعای حذف این آلاینده را داشته باشیم.
دكتر عباس شاهسونیبا بیان این نكته كه موتورسیكلت های كاربراتوری هیچ مكانیسم كنترلی برای كنترل تولید میزان آلاینده ها ندارند، اظهار نمود: به همین علت موتورسیكلت های كاربراتوری می توانند با تولید ذرات و گازهایی كه مهم ترین عامل تهدید كننده سلامت مردم است، به اندازه چند ماشین آلودگی ایجاد كنند.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری تغییر كرد
با حكم وزیر رفاه و كار اجتماعی، «سید میعاد صالحی» مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری امروز از سمت خود بركنار و «نعمت الله ایزدی» بعنوان سرپرست جدید این صندوق انتخاب شد.
برپایه حكم صادره محمد شریعتمداری «نعمت الله ایزدی» با حفظ سمت بعنوان سرپرست جدید این صندوق منصوب و «میعاد صالحی» كه از فروردین ماه امسال مدیرعاملی صندوق بازنشستگی را برعهده داشت هم حكم مشاور علمی و فناوری وزارت تعاون را دریافت كرد.
انتقاد رئیس سازمان محیط زیست از توقف طرح بایوجمی در تالاب انزلی
عیسی كلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان برای مقابله با گرد و غبار كشور، آخرین وضعیت اجرای طرح بایوجمی برای رسوب زدایی در تالاب انزلی را شرح داد و اظهار داشت: طرح رسوب زدایی در انزلی به دستور دادستانی متوقف است اما دادستانی انزلی اطلاعات علمی كافی در این مورد ندارد.
كلانتری اضافه كرد: ادعای سرطان زای طرح بایوجمی مبنای علمی ندارد. این طرح همچنان متوقف است تا مجریان طرح ثابت كنند كه این طرح هیچ صدمه ای به محیط زیست نمی رساند و خطرناك نیست.
معاون استاندار تهران خبر داد
ارزیابی طرح ترافیك تهران بعد از شهریور
محمد تقی زاده، معاون عمرانی استانداری تهران درباره ارزیابی طرح ترافیك جدید اظهار داشت: زمان مناسبی برای ارزیابی طرح ترافیك تهران نیست و این كار را به پس از شهریور و بازگشایی مدارس موكول می نماییم.
وی درمورد ساماندهی سرویس مدارس همزمان با بازگشایی مدارس هم اظهار داشت: تا سال های گذشته سامانه پایش ناوگان دانش آموزی(سپنتا) تنها در شهر تهران و ملارد فعال بوده اما امسال در تلاش هستیم برای اغلب شهرهای استان تهران این سامانه را فعال نماییم و امیدواریم در بیشتر از 70 درصد شهرهای استان این كار صورت گیرد.
معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست خبر داد
همكاری پلیس با محیط زیست برای مقابله با قاچاق حیات وحش/ مرگ ۷ ببر در باغ وحش مشهد؛ در دست بررسی
حمید ظهرابی، معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست با اشاره به اینكه تلفات ببر در باغ وحش مشهد در دست بررسی می باشد، اظهار داشت: قاچاق حیات وحش دومین قاچاق پرسود دنیا است.
ظهرابی در مورد تلفات ببر در باغ وحش مشهد اظهار داشت: سال قبل هم مبحث مشابهی در این باغ وحش صورت گرفت. البته به طور طبیعی برخی از ببرها به هنگام تولد تلف می شوند. قبل از این در مواقع مورد نیاز تذكرات لازم به باغ وحش مشهد داده شده است. خبر تلف شدن هفت ببر در باغ وحش مشهد را روز گذشته دریافت كردم. بلافاصله از دفتر حیات وحش درخواست كردم كه این مورد را بررسی نمایند. هنوز نتیجه بررسی مشخص نشده و مبحث در دست تحقیق است.
دست فروشان میدان امام حسین (ع) ساماندهی می شوند
امیر فتاحیان، مدیرعامل شركت شهربان و حریم بان شهرداری تهران از ساماندهی دست فروشان محور میدان امام حسین (ع) در آینده نزدیك اطلاع داد.
وی در مورد برخورد با مبحث سدمعبر در میدان امام حسین (ع) و اوراقچی ها كه گاها در بین آنها اقدامات مغایر قانون دیگری هم همچون خرید و فروش اموال سرقتی هم انجام می شود، اظهار داشت: بزودی ساماندهی و برخورد با سدمعبر در این راه در دستور كار قرار می گیرد. امیدواریم با كمك رسانه ها، مردم را از حقوق خود آگاه نماییم تا بتوانیم وظیفه قانونی خویش را انجام دهیم. بخش اعظم موفقیت شهرداری در حوزه سدمعبر و دست فروشی هم به كمك رسانه ها محقق شده است.
رتبه برترهای كنكور از قشر مرفه اند؟
اسامی نفرات برتر كنكور سراسری هفته گذشته اعلام گردید و حدودا می توان گفت نام دانش آموزان مناطق محروم كه در مدارس دولتی عادی تحصیل كرده اند كمتر در بین آنها به چشم می خورد. تحصیل بیشتر از ۷۰ درصدی نفرات برتر كنكور در مدارس خاص دولتی و غیردولتی زنگ خطر به محاق رفتن"عدالت آموزشی" را باردیگر به صدا در آورد.
محمود فرشیدی، وزیر اسبق آموزش و پرورش درباره مشكلات مدارس دولتی، باید و نبایدهای فعالیت مدارس غیردولتی و ارتباط میان وضعیت آموزشی نفرات برتر كنكور و عدالت آموزشی توضیحاتی عرضه و اظهار نمود: طبیعی است كه درباره هر مسئله ای نباید نگاه افراطی و تفریطی داشته باشیم، همانند حوزه اقتصاد كه گفته می شود اگر همه چیز دولتی باشد اوضاع درست می شود از آن سو افرادی معتقدند همه چیز باید آزاد شود. اینكه اصولا باید مدرسه غیر دولتی داشته باشیم یا خیر؟ هم از همین حیث است و موافقان و مخالفانی دارد و یك نگاه افراطی و تفریطی بر آن حاكم است.
پیشنهادی برای باز شدن گره از كار نوازندگان خیابانی
در شرایطی كه اجرای گروه های موسیقی خیابانی در خیلی از شهرهای جهان به امری رایج و در عین حال جذاب برای گردشگران و شهروندان بدل شده است، در كشورمان برخی اظهارات شتابزده و تصمیم گیریها سبب شده تا هرازچندگاهی گره در كار این گروه ها بیفتد؛ گره هایی كه معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اعتقاد دارد به دست شوراهای شهر و شهرداری ها قابل باز شدن است.
محمدمهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ضمن ابراز آمادگی برای ثبت تشكل مردم نهاد برای گروه های مذكور خاطرنشان كرد: ما به شهرداری ها هم در این خصوص اعلام آمادگی كردیم و به خود گروه ها هم می گوییم كه یكی از روش های قانومندی شما مدل ثبت تشكل های مردم نهاد است، چونكه ما هم در این شرایط می توانیم از این تشكل ها دفاع نماییم.
در گفتگو با ایسنا اعلام شد
اطلاعات سامانه «تی تك» سازمان غذا و دارو عیان شود
تی تك؛ سامانه ای كه قرار بود داروها و تجهیزات پزشكی وارداتی و تولید داخل در آن ثبت شده و اقداماتی نظیر كنترل پروانه های تاسیس، بهره برداری، مسئول فنی، ساخت كارخانه ها و واحدهای تولیدی در داخل كشور را كنترل و اصالت كالاها را هم مشخص نماید، این روزها خبرساز شده و مسئولان از بروز تخلفاتی در آن خبر می دهند.
دكتر عباس كبریایی زاده، نایب رئیس سندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی با اشاره به وضعیت سامانه تی تك، با اشاره به اینكه این سامانه قابلیت های خوبی دارد، اظهار داشت: دسترسی به سامانه تی تك باید در اختیار تمام ذینفعان قرار گیرد؛ به صورتی كه بخش هایی كه مربوط به مردم می شود، مردم باید به آنها دسترسی داشته باشند. بخش هایی كه مربوط به صنایع هم می شود باید به آن دسترسی داشته باشند.
شهردار تهران خبر داد
سهم یك درصدی دوچرخه در حمل و نقل عمومی
شهردار تهران با اشاره به اینكه رویكرد اصلی مدیریت شهری فعلی اداره شهر به اتكا به فروش فضا نیست در مورد جزئیات طرح تفصیلی جدید منطقه 22 توضیحاتی را عرضه كرد.
پیروز حناچی همینطور با اشاره به تصویب طرح تفصیلی جدید منطقه 22 در شورای عالی معماری و شهرسازی در مورد بارگذاری های جدید در این منطقه، اظهار داشت: رویكرد شورا و مدیریت شهری جدید نه تنها در مورد منطقه22 بلكه در كل سطح شهر تهران این نیست كه شهر رابا فروش فضا اداره كنند. البته كار سختی است اما برای تحقق این مهم می بایست نسبت به تعریف منابع جایگزین و همینطور كاهش هزینه ها اقدام نماییم كه دو لایحه در این مورد در مجلس در حال بررسی است و امیدواریم با تصویب این دو لایحه به توسعه و ایجاد منابع پایدار كمك گردد و خودمان هم در كوشش برای ایجاد منابع جدید هستیم.
به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
رتبه های برتر كنكور از قشر مرفه اند؟
آیا هوش بر طول عمر تاثیر دارد؟
آماده باش پلیس فرودگاه برای بازگشت حجاج
مرگ دلخراش سارق كارتن خواب در جنوب تهران
مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری تغییر كرد1398/05/23
15:10:19
5.0 / 5
4476
تگهای خبر: آب , آلودگی , ارزیابی , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه