معاون وزیر بهداشت مطرح كرد

پیگیری راه اندازی دفاتر سلامت در كشور

پیگیری راه اندازی دفاتر سلامت در كشور گل سپید: معاون بهداشت وزارت بهداشت در جلسه ویدئو كنفرانس با مدیران گروه های سلامت محیط و كار دانشگاه های علوم پزشكی كشور، بر خدمت رسانی بهتر در برنامه های پیش رو شامل بازگشایی مدارس، محرم و اربعین حسینی تاكید نمود.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا رئیسی اظهار داشت: یكی از كارهای پرارزش در حوزه سلامت محیط و كار راه اندازی دفاتر خدمات سلامت است كه باید پیگیری شود.
وی ادامه داد: با راه اندازی این دفاتر در واقع كار این حوزه تازه آغاز می شود، چونكه باید بر عملكرد آنها نظارت شود؛ چون بدون نظارت اثرگذاری طرح گرفتار خدشه خواهد شد.
رئیسی افزود: اگر این دفاتر را راه اندازی نمی كردیم لازم بود بیشتر از ۲ هزار نیرو در بخش بهداشت محیط استخدام نماییم كه این كار در توان وزارت بهداشت نبود.
وی با تاكید بر این كه با راه اندازی این دفاتر باید میزان پوشش خدمات و كیفیت كار ارتقا یابد، اظهار داشت: در بخش بهداشت حرفه ای هم كار در بازدیدها از محیط های كاری نباید خلاصه شود، بلكه از متخصصان طب كار انتظار داریم عوامل زیانبار مشاغل و ریسك ها را شناسایی كنند.
رئیسی اضافه كرد: علاوه بر معاینات شغلی، یك متخصص طب كار باید بتواند یك محیط كار پرخطر را شناسایی كند و برنامه ای برای كاهش ریسك، مشاروه دادن و كنترل مخاطرات را با عنایت به نوع تولیدات و فضای فیزیكی محل كار و حتی فیزیك شاغلین عرضه نماید.
معاون بهداشت وزارت بهداشت اضافه كرد: معاینات از شاغلان باید بر پایه ریسك ها، آزمایشات و تست های مختلف از آنها باشد.
بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به همكاری بین بخشی در بهداشت محیط، جلسات مشترك با تعزیرات را یاد شده قرار داد و اظهار داشت: جلسات خوبی با مسؤلان قوه قضائیه، معاونان دادستان و روسای بعضی از دادگستری ها داشته ایم و درباره پرونده ها و صدور احكام از راه سامانه و دفاتر بحث و گفتگو شد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت بر لزوم توجه به بحث امنیت آب در بعضی استان هایی كه در این خصوص مشكل دارند تصریح كرد و تصریح كرد: باید در این بخش مستندسازی داشته باشید تا در مواقع اضطراری مانند وقوع سیلاب بتوانید استفاده كنید. این مستندسازی علاوه بر فوایدی كه دارد در مخاطرات طبیعی مانند سیل اخیر كاربرد خواهد داشت.
او در آخر از عملكرد بهداشت محیط در برنامه سلامت نوروزی و سیل اخیر قدردانی كرد.1398/05/27
13:34:54
5.0 / 5
4332
تگهای خبر: آب , بهداشت , خدمات , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه