در نشست كنوانسیون تجارت بین المللی گونه های در معرض خطر مطرح شد

هفته ای 2 قلاده ببر از قاچاقچیان كشف می شود

هفته ای 2 قلاده ببر از قاچاقچیان كشف می شود به گزارش گل سپید گزارش های بین المللی از آن حكایت می كند كه هر هفته دو قلاده ببر از قاچاقچیانِ حیات وحش كشف و ضبط می شود.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، در یك بررسی جهانی آشكار شد در هفته دو قلاده ببر كه به صورت غیرقانونی قاچاق می شوند كشف و ضبط شده و این تنها بخش ناچیزی از تعداد ببرهایی است كه تلف می شوند.
در نتایج این مطالعه كه در نشست ۱۸۳ كشور كنوانسیون تجارت بین المللی گونه های در معرض خطر (Cites) انتشار یافته، آمده است: از سال ۲۰۱۲ در میزان كشفیات لاشه، پوست و استخوان های ببرها افزایش قابل توجهی مشاهده شده است.
به قول كارشناسان حیات وحش كمتر از ۴۰۰۰ قلاده ببر در حیات وحش وجود دارد اما بیشتر از ۷۰۰۰ قلاده در مزارع پرورش ببر هستند كه اغلب به محیط باغ وحش شباهت دارد. همینطور در فاصله سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۸ در ۳۲ كشور محصولات و فراورده های ۲۳۵۹ قلاده ببر كشف و ضبط شده است.
به گزارش روزنامه گاردین، كارشناسان تاكید دارند كه دیگر زمانی برای صحبت و گفتگو نیست و باید برای پیشگیری از تلف شدن تعداد بیشتری از این گربه سانان پرارزش و در معرض خطر اقدامات عملی انجام گیرد.1398/05/30
22:16:49
5.0 / 5
5112
تگهای خبر: باغ , شكار , گونه , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه