هوای پایتخت ناسالم برای گروه های حساس است

هوای پایتخت ناسالم برای گروه های حساس است به گزارش گل سپید بر مبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران میانگین كیفیت هوای پایتخت هم ا كنون در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا بر اساس تحلیل های انجام گرفته در شركت كنترل كیفیت هوا، در صبحگاه نخستین روز پاییز (اول مهر) در اغلب مناطق پایتخت كیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد كه عمدتاً ناشی از افزایش قابل ملاحظه غلظت ذرات معلق در شبانگاه گذشته به علت وقوع گرد و خاك و برقراری شرایط جوی نسبتاً آرام در اولین ساعات امروز همینطور ازدیاد تردد خودرو ها به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید است.

به تدریج با كاهش سرعت باد در خلال روز انتظار می رود از غلظت گرد و خاك كاسته شود. هرچند تجمع ذرات معلق ناشی از ترافیك در اغلب مناطق، احتمال برقراری وضعیت نامطلوب را به دنبال خواهد داشت. با عنایت به كاهش دما نسبت به روز قبل، در بعدازظهر امروز (اول مهر) بیشینه غلظت ازن نسبت به روز گذشته از میزان كمتری برخوردار خواهد بود. در ساعات پایانی روز با كاهش میزان ناپایداری، در ساعات اوج ترافیك غلظت ذرات معلق افزایش می یابد و كیفیت هوا در آستانه وضعیت ناسالم بخصوص برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

در بامداد روز سه شنبه (۲ مهر) هم با آغاز رفت و آمد خودرو ها، شرایط برای تجمع آلاینده ها در بعضی مناطق فراهم می شود و كیفیت هوا را در وضعیت نامطلوب قرار خواهد داد. در خلال روز با تابش خورشید و افزایش نسبی دما نسبت به روز دوشنبه، غلظت آلاینده ازن روند افزایشی خواهد داشت. با این وجود اغلب مناطق نسبت به این آلاینده در وضعیت مطلوب به سر خواهند برد. در اواخر وقت سه شنبه هم تردد خودرو ها سبب افزایش غلظت ذرات معلق و كاهش كیفیت هوا خواهند شد. هرچند با افزایش نسبی سرعت باد در بعضی ساعات و پراكندگی آلاینده ها شاهد بهبود نسبی كیفیت هوای پایتخت خواهیم بود.

به گزارش شركت كنترل كیفیت هوای تهران میانگین كیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۰ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود. این شاخص الان ۱۰۹ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع:

1398/07/01
19:24:23
5.0 / 5
4989
تگهای خبر: باد , تردد , خاك , خورشید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه