چگونگی حمایت محك از كودكان مبتلا به سرطان در سن مدرسه

چگونگی حمایت محك از كودكان مبتلا به سرطان در سن مدرسه به گزارش گل سپید سرپرست واحد مددكاری مؤسسه خیریه محك درباره نحوه ارائه خدمات آموزشی این موسسه به كودكان مبتلا به سرطان در سن تحصیل توضیح داد.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی موسسه خیریه پشتیبانی از كودكان مبتلا به سرطان (محك)، در این موسسه تلاش می شود تا كودك یاد بگیرد به جز سرطان واژه های دیگری هم با سین شروع می شوند مثل سلامتی. باید هر آنچه برای امید به سلامتی و انگیزه رسیدن به روزهای خوب آینده لازم است دركنار درمان، برای كودك مبتلا به سرطان فراهم گردد. مهیا كردن او به منظور زندگی یك اصل است و برای اجرای آن كیفیت زندگی اش نه تنها نباید تغییر كند بلكه باید ارتقا هم یابد.
آموزش، یكی از مهم ترین اركان زندگی وی در سنین كودكی است كه هیچگاه نباید فراموش شود. واحد خدمات حمایتی در مؤسسه محك، در كنار دیگر وظایفی كه در زمینه ارائه خدمات رفاهی و روانی به كودكان مبتلا به سرطان و خانواده های ایشان، برای آن تعریف شده است مسئولیت رسیدگی به امور آموزشی و رفاهی كودكان را هم به عهده دارد.
ندا دادخواه - سرپرست واحد مددكاری مؤسسه خیریه محك همزمان با بازگشایی مدارس، درباره نحوه ارائه خدمات آموزشی این موسسه، اظهار داشت: بسته های حمایت آموزشی مؤسسه محك، برای كودكان مبتلا به سرطان در سراسر كشور با عنایت به خصوصیت های هریك از انواع سرطان كودكان متفاوت می باشد. اگر كودك بر اثر مبتلا شدن به تومور مغزی، كه امكان دارد عوارضی همچون عدم تعادل به همراه داشته باشد و بر اثر رتینوپلاستوم(تومور چشم) گرفتار كم بینایی شود، برپایه تشخیص و ارزیابی كارشناس واحد مددكاری نسبت به پرداخت هزینه مدرسه غیرانتفاعی و یا سرویس مدرسه اقدام خواهد شد؛ در شرایطی متفاوت اگر كودك در بیمارستان بستری باشد یا در منزل تحت درمان باشد و بر طبق نظر پزشك معالج نتواند به مكان های عمومی رفت و آمد داشته باشد، معلم های داوطلب محك مسئولیت آموزش وی را مطابق سرفصل های درسی مصوب وزارت آموزش و پرورش بر عهده می گیرند و امتحانات برپایه هماهنگی با مدرسه محل تحصیل و آموزش و پرورش مرتبط برگزار می گردد.
وی درباره آماری كودكان تحت حمایت محك كه در سن تحصیل هستند، اظهار داشت: بیشتر از ۳هزار كودك مبتلا به سرطان در سن تحصیل طی سال قبل به مؤسسه مراجعه نموده اند و برنامه های حمایتی و آموزشی امسال هم برپایه این آمار پیشبینی، تدوین و اجرا خواهند شد.
دادخواه درباره چگونگی اجرای این برنامه ها افزود: به صورت نمادین بسته های لوازم التحریری طراحی شده است كه نیكوكاران می توانند با رفتن به دفاتر جلب مشاركت های مردمی محك یا دیگر روش ها نظیر پرداخت از راه كد USSD #۲۳۵۴۰*۷۳۳*، نسبت به پرداخت كمك هزینه تحصیلی برای مقطع دبستان ۲۲۰ هزار تومان و برای مقاطع بالاتر ۲۵۰ هزار تومان اقدام نمایند.
وی درباره چگونگی حمایت محك از فرزندانی كه به دانشگاه می روند و از كودكی تحت حمایت بوده اند، چه در مرحله قطع درمان و چه در حال درمان، اظهار داشت: محك از كودكان تحت حمایت كه موفق به تحصیل در دانشگاه شده اند هم حمایت می كند. ازاین رو به آنها، هدیه ای نقدی بعنوان جایزه قبولی دانشگاه اهدا می شود و در صورت تحصیل در دانشگاه سراسری هزینه رفت و آمد و كتاب پرداخت خواهد شد. اگر فرزندان محك در دانشگاه آزاد موفق به ادامه تحصیل شوند هزینه شهریه ایشان پرداخت خواهد شد.
دادخواه اضافه كرد: در محك، سلامتی و بهبودی مقصد تمام راه ها به حساب می آید، از كوشش برای فراهم كردن تسهیلات به منظور آموزش كودكان تا تأمین هزینه های گزاف دارو و درمان بیماری سرطان، همه با هدف آشنایی فرزندان مبتلا به سرطان این سرزمین با سین سلامتی است.
منبع:

1398/07/03
20:39:20
5.0 / 5
4481
تگهای خبر: ارزیابی , خدمات , دما , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه