افزایش غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات فردا

افزایش غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات فردا به گزارش گل سپید بر مبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، با تداوم اوضاع جوی تا بامداد گاه فردا (۶ مهر) به همراه افزایش حجم ترافیك در اولین روز هفته، انتظار می رود بر غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات صبحگاه افزوده شود.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، بنابر پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوای تهران با برقراری شرایط جوی نسبتاً آرام در اولین ساعات امروز (۵ مهرماه) افزایش غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق شهر تهران مشاهده می شود. هرچند با عنایت به كاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل این شرایط موقتی خواهد بود و نسبت به روز گذشته از میزان كمتری برخوردار می باشد.

رفته رفته با رشد ناپایداری جوی از غلظت آلاینده ها كاسته و شرایط مطلوب در اغلب مناطق پیشبینی می شود. در اواخر وقت امروز (۵ مهرماه) هم تردد خودرو ها و كاهش ناپایداری جوی شرایط مناسب برای تجمع آلاینده ها را فراهم نموده است و احتمال می رود در بعضی مناطق وضعیت ناسالم بخصوص برای گروه های حساس برقرار شود.

با تداوم اوضاع جوی تا صبحگاه فردا (۶ مهر) به همراه افزایش حجم ترافیك در اولین روز هفته، انتظار می رود بر غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات صبحگاه افزوده شود كه برقراری شرایط نامطلوب كیفیت هوا را در بعضی مناطق شهر تهران به دنبال خواهد داشت. به تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز همراه با وزش باد شدید در بعضی ساعات، پراكندگی آلاینده ها دور از انتظار نیست. هرچند در بعضی مناطق مستعد شاهد گسیل گرد و خاك و به تبع آن كاهش كیفیت هوا در این مناطق خواهیم بود.

در ساعات پایانی شنبه هم در ساعات اوج ترافیك غلظت ذرات معلق افزایش می یابد. باآنكه با عنایت به تداوم ناپایداری جوی و وزش باد، پراكندگی و كاهش غلظت آلاینده ها دورازانتظار نخواهد بود.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت با میانگین ۱۰۰ در شرایط سالم قرارداشت و كیفیت هوای الان هم با شاخص میانگین ۸۳ همچنان در شرایط سالم می باشد.
1398/07/06
23:09:42
5.0 / 5
4230
تگهای خبر: باد , تردد , خاك , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه