محكومیت قاچاقچیان چوب در آستارا

چوب قاچاق در سیاهكل

چوب قاچاق در سیاهكل به گزارش گل سپید، به نقل از ایرنا محموله 15 تنی چوب قاچاق در شهرستان سیاهكل كشف و ضبط و چهار قاچاقچی چوب در شهرستان آستارا، به پرداخت جریمه نقدی محكوم شدند.


به گزارش عصر یكشنبه واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، فرمانده نیروی انتظامی سیاهكل بیان داشت: ماموران گشت پاسگاه دیلمان این شهرستان در جهت طرح مبارزه با قاچاق كالا از فعالیت یكی از قاچاقچیان چوب آلات جنگلی با خبر شده و طی هماهنگی با مقام قضایی، خودرو این قاچاقچی را كه در حال حمل چوب بود، در محور لاریخانی (دیلمان به سیاهكل) متوقف كردند.
به گفته سرهنگ حمید محمدی نسب، در بازرسی از این خودرو 300 اصله چوب جنگلی قاچاق به وزن 15 تن و ارزش اقتصادی 50 میلیون ریال، كشف و ضبط و متهم برای سیر مراحل قانونی، به مقام قضایی معرفی گردید.
شهرستان سیاهكل با دو بخش مركزی و دیلمان، در 55 كیلومتری شرق مركز استان گیلان واقع است.
** محكومیت قاچاقچیان چوب به جزای نقدی در آستارا
رئیس اداره تعزیرات حكومتی آستارا هم اظهار داشت: چهار قاچاقچی چوب جنگلی در این شهرستان به پرداخت حدود 165 میلیون ریال جریمه نقدی محكوم شدند.
محمد احمدی مقدم بیان داشت: بعد از كشف و ضبط سه هزار و 160 اصله انواع چوب جنگلی قاچاق در محور آستارا - اردبیل، چهار عامل قاچاق به جزای نقدی محكوم شدند و چوب آلات كشف شده به نفع دولت توقیف شد.
وسعت اراضی ملی آستارا 40 هزار هكتار است و 32 هزار هكتار آن را گونه های جنگلی بلوط، راش، توسكا، ممرز، نمدار، ملج، لیلكی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون در بر می گیرد.
شهرستان مرزی آستارا در 200 كیلومتری غرب مركز استان گیلان قرار دارد.


 

1396/09/05
01:54:34
5.0 / 5
5318
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه