افزایش غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق پایتخت طی روز جمعه

افزایش غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق پایتخت طی روز جمعه به گزارش گل سپید شركت كنترل كیفیت هوای تهران از افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای برخی نقاط پایتخت طی روز جمعه (۱۹مهر) اطلاع داد.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوای شهر تهران نشان دهنده آن است كه وضعیت كیفیت هوای شهر تهران در صبحگاه روز پنجشنبه (۱۸ مهر)، با برقراری جوی نسبتاً آرام و آغاز تردد خودرو ها و با عنایت به افزایش غلظت ذرات معلق، در بعضی مناطق پایتخت كاهش خواهد یافت.
همینطور بتدریج با رشد ناپایداری روزانه، انتظار می رود از غلظت آلاینده ها كاسته شود، باآنكه شرایط جوی پراكندگی آلاینده ها را محدود كرده و پیشبینی می شود در مناطق پرتردد، وضعیت نامطلوب كیفیت هوا تا بعدازظهر استمرار داشته باشد.
بر طبق این گزارش، همینطور در اواخر وقت روز جاری با افزایش حجم ترافیك در اغلب مناطق شهر شاهد تجمع آلاینده ها بخصوص ذرات معلق خواهیم بود و به دنبال آن برقراری شرایط نامطلوب دور از انتظار نخواهد بود، هرچند با افزایش نسبی سرعت باد انتظار می رود شاهد بهبود نسبی كیفیت هوای شهر تهران باشم.
لازم به ذكر است، بامداد روز جمعه (۱۹ مهر) با كاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل و كاهش سرعت باد، مجدداً شرایط برای تجمع آلاینده ها و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی از مناطق پایتخت فراهم خواهد شد.
در بیشتر ساعات روز جمعه هم وضعیت جوی آرام بر شهر تهران حاكم است و ازاین رو تداوم شرایط نامطلوب كیفیت هوا در مناطق پردد و هم برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در ساعات اوج ترافیك، بخصوص در شامگاه جمعه دور از انتظار نخواهد بود.
طبق گزارش شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۹ و در شرایط سالم بود. این شاخص الان ۸۰ و در شرایط سالم قرار دارد.1398/07/19
23:13:35
5.0 / 5
4393
تگهای خبر: باد , تردد , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه